Opaska bezpieczeństwa to technologia, która połączona jest z ratownikiem medycznym, z którym osoba starsza może być w stałym kontakcie

- To rozwiązanie „kompletne" i realnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Opaska jest dedykowana wszystkim osobom, które mają problemy z sercem, chorobami płuc, chorobami wieku starczego np. w przypadku choroby Alzheimera - mówią w firmie Locon, która wprowadziła ten produkt na rynek. Produkt ten zyskał wyróżnienie w postaci Konsumenckiego Lidera Jakości w 2022 roku. Opaska przez system profesjonalnych czujników mierzy ciśnienie, saturację, temperaturę. Odnotowuje fakt upadku, lokalizację. Osoba korzystająca może w każdej chwili jednym naciśnięciem przycisku skontaktować się z ratownikiem medycznym lub osobami bliskimi prowadząc z nimi rozmowę tak, jak w przypadku tradycyjnego połączenia telefonicznego. - Ale to nie wszystko – w przypadku wykrycia zagrożenia system przekazuje dane do ratownika i to on sam może zainicjować połączenie, a w przypadku braku odpowiedzi, wezwać pogotowie i służby, wskazując miejsce przebywania osoby wymagającej pomocy - dodają w Locon.

Opaska nie wymaga dodatkowych urządzeń, choć do dyspozycji jest także w pełni funkcjonalna aplikacja, z której najczęściej korzystają dzieci i osoby bliskie starszym pacjentom. Mając dostęp do informacji na ich temat, mogą także w każdej chwili skontaktować się z pacjentem, czy zlokalizować go na mapie.

Urządzenie to ma także wbudowaną dodatkowo funkcję zegarka. Jest proste i intuicyjne w obsłudze, właśnie po to, aby osoby starsze jednym przyciskiem mogły zarówno wezwać pomoc, jak i zmierzyć parametry życiowe. Jest wodoodporne, dobrze przylega do ręki, jest wygodne w noszeniu. Jego głównym zadaniem pozostaje jednak profilaktyka - może zapobiec tragedii i uratować życie.

Koszt takiego urządzenia to rząd wielkości kilkuset złotych w zależności od modelu.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem