Nasze domy stają się coraz bardziej ekologiczne. Modernizujemy posiadane już budynki, a przy budowie nowych dokładnie analizujemy, czy aby na pewno będą przyjazne środowisku. To nie tylko efekt mody na bycie eko, ale i szansa na realne oszczędności. Coraz częściej zdajemy też sobie sprawę z tego, że ekologiczne domy to dzisiaj konieczność.

Źródło ciepła ma znaczenie

Od lat zwraca się uwagę na problem smogu. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce są gospodarstwa domowe, czyli tzw. niska emisja. Odpowiada za 46 proc. zanieczyszczeń. Dla porównania przemysł za 20 proc., a rolnictwo za 12 proc. Emisja zanieczyszczeń wynika w głównej mierze z ogrzewania domów za pomocą węgla i innych paliw stałych, często w kotłąch nie spełniających żadnych standardów emisyjnych. To dlatego wybór źródła ciepła ma tak duże znaczenie zarówno w nowo budowanych domach, jak i tych, które powstały kilkadziesiąt lat temu.

Materiał Partnera
Materiał Partnera  Defro Alpha

Jakość i bezpieczeństwo

Z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie firmy Defro, producenta urządzeń grzewczych, wynika, że osoby stojące przed decyzją wyboru źródła ciepła do domu największą uwagę zwracają na to, aby koszty ogrzewania były jak najniższe, a gwarancja na urządzenie jak najdłuższa. Kwestie bezpieczeństwa i wsparcia technicznego są ważniejsze od ceny zakupu. Co natomiast decyduje o wyborze konkretnego producenta? Przede wszystkim wysoka jakość produkowanych urządzeń. Wskazało na to aż 58,4 proc. konsumentów. Równie ważne jest, by firma produkowała urządzenia bezpieczne i spełniające wszystkie normy. Taką odpowiedź wskazało aż 58 proc. ankietowanych. Liczy się także doświadczenie producenta na rynku (57,8 proc.), estetyka produkowanych przez niego urządzeń – powinny ładnie wyglądać (56,4 proc.), nowoczesność i innowacyjność (55,5 proc.) oraz zapewnienie wsparcia technicznego (54,7 proc.).

Ekologia na pierwszym miejscu

W Polsce liderem w produkcji urządzeń grzewczych jest działająca w województwie świętokrzyskim firma Defro. To rodzinne przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Rudzie Strawczyńskiej. Firma jest jednym z większych producentów urządzeń grzewczych w Europie. W swojej ofercie ma kilka linii produktowych: Defro Home, czyli kominki (na pellet i gazowe), Defro Air, czyli rekuperatory oraz Defro Heat, w skład której wchodzą nowoczesne kotły. Wszystkie produkty spełniają wymagania energetyczno-emisyjne: BimSchV2, klasy 5 oraz są zgodne z surowymi dyrektywami Unii Europejskiej „Ekoprojektu". Świętokrzyska firma kładzie ogromny nacisk na kwestie ekologii. Jest w tym zakresie pionierska.

5 klasa ekologii

Klasa 5 to obecnie najlepsza klasa, oznaczająca najbardziej restrykcyjne wymagania co do emisji i sprawności. Sprostać takim wymaganiom potrafią tylko najlepsze urządzenia w Europie. Jeśli zależy nam na najniższej emisji CO, pyłów i węgla organicznego do atmosfery, to zdecydowanie warto wybierać urządzenia tej klasy. Gwarantuje ona też wysoką sprawność urządzeń, co przekłada się m.in. na mniejsze zużycie paliwa. Oferta Defro to oferta nie tylko dla osób, które budują dom, ale i tych, które chcą zmodernizować posiadane budynki. Wszystkie kotły na pellet Defro spełniają klasę efektywności energetycznej A+ i kwalifikują się do programu „Czyste Powietrze", co więcej w swojej ofercie firma ma także kotły spełniające jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania, a więc warunek emisji pyłu PM ≤ 20mg/m3, co pozwala uzyskać większy poziom dofinansowania.

Materiał Partnera
Materiał Partnera  Defro Beta

Innowacyjność  i ciągły rozwój

Firma Defro, aby skutecznie walczyć z problemem zanieczyszczenia środowiska, od wielu lat prowadzi dokładne badania oferowanych urządzeń. Dysponuje własnym laboratorium badawczym, jednym z najbardziej innowacyjnych w kraju. W skład laboratorium wchodzą 3 pracownie. Laboratorium pozwala na badanie urządzeń na wszystkich etapach produkcji. Defro posiada też własne biuro konstrukcyjne, które umożliwia kompleksową realizację projektu, począwszy od opracowania koncepcji wyrobu, aż po produkcję seryjną. Dział konstrukcyjny jest ściśle powiązany z prowadzonymi pracami laboratoryjnymi, dzięki temu można mieć pewność, że urządzenia są zgodne z najważniejszymi normami w zakresie bezpieczeństwa i ekologii.

Defro to odpowiedź na najwyższe wymagania zarówno te dotyczące ekologii, jak i jakości, designu czy wsparcia technicznego. Świętokrzyska firma oferuje sprawną obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Dział serwisu jest stale dostępny za pośrednictwem infolinii serwisowej, co pozwala na szybką reakcję i skraca czas usunięcia problemu. W przypadku źródeł ciepła czas ma ogromne znaczenie.

Materiał Partnera
Materiał Partnera  Defro

Materiał Partnera
Materiał Partnera  Defro

Koniec materiału promocyjnego