W sytuacji potencjalnego spowolnienia gospodarczego ważne jest rozsądne gospodarowanie pieniędzmi. Inwestowanie w samochód w dobie pandemii może wydawać się niepotrzebnym zbytkiem. Jest jednak odwrotnie. Auto jest w tej chwili najbezpieczniejszym środkiem transportu, w odróżnieniu od komunikacji publicznej. Ponadto, ze względu na niskie ceny paliw, samochód jest tańszy w eksploatacji niż w latach ubiegłych.

Auto to wygodny sposób na dojazd do sklepu i pracy czy na wakacyjny wyjazd. Samochód może być też niezbędnym narzędziem pracy, pozwolić na sprawne działanie i rozwój biznesu. Przy obecnym stanie gospodarki rozsądny wydaje się zakup auta z drugiej ręki, po prostu ze względu na cenę. Znalezienie pewnego egzemplarza to sztuka. Wszyscy znamy stereotypowe historie związane z samochodami z drugiej ręki, o tym, że autem jeździł starszy pan i tylko po zakupy, a potem gonił kupującego do granicy, bo się rozmyślił, prawda?

Samochód używany to nie tylko potencjalne koszty nieplanowanych napraw, ale również wydatki związane z poszukiwaniem auta. Część środków trzeba przeznaczyć na sprawdzenie pojazdu w serwisie przed zakupem czy dojazdy do sprzedawców. To również nasz czas, jaki poświęcamy na przeglądanie ofert.

Autonomia przygotowana przez Volkswagen Financial Services zdejmuje z barków kupującego wszystkie powyższe zmartwienia i pozwala znacząco ograniczyć wydatki. Co więcej, żeby zacząć jeździć dobrym autem, nie musimy mieć odłożonych zapasów gotówki.

Autonomia – pewność jak z pierwszej ręki

Autonomia ma zapewnić niezależność, łatwy dostęp do dobrego środka transportu. Wystarczy kilka prostych kroków, żeby zacząć jeździć samochodem z Grupy Volkswagen. Do wyboru są auta marek ŠKODA, SEAT, Volkswagen i Audi.

W zamian za użytkowanie płacimy co miesiąc ratę. Przypomina to regulowanie rachunków, np. za mieszkanie czy abonament telefoniczny. W czasie trwania umowy spłacamy wyłącznie prognozowaną utratę wartości pojazdu.

W ofercie znajdują się maksymalnie 5-letnie samochody mające pewną historię przebiegu i pochodzenia oraz udokumentowaną listę przeglądów i serwisowania w ASO.

Krótka trasa do Autonomii

Procedura przygotowana przez Volkswagen Financial Services jest naprawdę łatwa. Na początek wybieramy samochód. Pomóc w tym może sprzedawca w salonie, który zaproponuje auto dopasowane do naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Następnie podejmujemy decyzję o wkładzie własnym. Tutaj dobra informacja: na starcie w ogóle nie musimy wpłacać pieniędzy. Wkład własny może wynosić 0 proc. Im jednak jest on wyższy, tym niższe będą miesięczne opłaty. Maksymalny wkład to 30 proc. Dla przedsiębiorców dodatkową korzyścią jest możliwość włączenia opłaty wstępnej i rat do kosztów uzyskania przychodu.

Kolejny krok to wybór okresu użytkowania. Autem z programu Autonomia możemy jeździć przez 2, 3 lub 4 lata. Na wycenę comiesięcznej płatności wpływ ma też deklarowany przebieg, od 10 do 40 tys. km rocznie. Po zakończeniu umowy samochód może mieć na liczniku maksymalnie 200 tys. km.

Co ważne, gdy przestajemy korzystać z samochodu z programu Autonomia, nie musimy się martwić jego odsprzedażą. Auto możemy zwrócić do dealera (ma obowiązek jego przyjęcia) i wybrać kolejny, młodszy pojazd. Jeśli chcemy dalej jeździć tym samym samochodem, istnieje możliwość dalszego płacenia rat lub wykupienia pojazdu za kwotę ustaloną wcześniej w umowie.

Korzyści dla firm

Wybór oferty Autonomia może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Volkswagen Financial Services stale opracowuje nowe oferty, które zapewniają dodatkowe korzyści. Dwie najnowsze mogą przynieść ulgę finansową, tak ważną w okresie niepewności ekonomicznej.

Pierwsza oferta to ubezpieczenie komunikacyjne za złotówkę w pierwszym roku korzystania z samochodu. W skład pakietu wchodzą: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), autocasco obejmujące ryzyko kradzieży na terenie Europy (AC), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW) oraz pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach (Assistance). Oferta dotyczy osobowych modeli marki Volkswagen. Dodatkowo klient firmowy może uzyskać pakiet przeglądów lub przedłużoną gwarancję.

Druga propozycja jest kierowana do klientów, którzy wpłacą min. 10 proc. wartości auta w leasingu Autonomia. W zamian Volkswagen Financial Services pokryje koszt dwóch pierwszych rat. Ponadto osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą liczyć na ubezpieczenie od utraty pracy. Oferta obejmuje też promocyjne pakiety przeglądów dla wszystkich modeli Volkswagena i rabaty na ubezpieczenie komunikacyjne sięgające 20 proc.

Lepszy samochód za mniejsze pieniądze

Dzięki ofercie Autonomia zyskujemy to, na co wskazuje nazwa programu, czyli wolność wyboru i własny środek transportu. Nie wydajemy pieniędzy na samochód, do którego ciągle dokładamy, ale nie mamy innego wyjścia, ponieważ brakuje nam środków na nowsze, lepsze i pewniejsze auto.

Autonomia to nie tylko korzyść finansowa, wynikająca z przystępnych opłat i możliwości rezygnacji z wkładu własnego. Oferta Volkswagen Financial Services jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki niej klienci mogą jeździć samochodami młodszymi i lepiej wyposażonymi, z bezwypadkową przeszłością.

Materiały Partnera
Materiały Partnera  Volkswagen Financial Services

"Autonomia oznacza dla klientów niezależność oraz dostęp do mobilności na opłacalnych i elastycznych warunkach. Stanowi jednocześnie odpowiedź na zapotrzebowanie nabywców szukających sprawdzonych aut za rozsądne pieniądze. Autonomia to kredyt i leasing, czyli oferta dla każdego klienta: indywidualnego, mikroprzedsiębiorcy czy menadżera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Autonomia ma podobny mechanizm do wprowadzonych przez Volkswagen Financial Services już prawie 6 lat temu kredytu i leasingu z niskimi ratami na nowe samochody. Korzyści dla kupujących są zbliżone: poczynając od niskich rat, na wygodnej dla klienta możliwości zwrotu auta na zakończenie umowy kończąc.

To korzystne rozwiązanie, które pozwala przeznaczyć własne pieniądze na samochód pewny i z gwarancją, a przy tym dużo młodszy, nowocześniejszy i zdecydowanie mniej zużyty niż przeciętny sprowadzany model. Autonomia się po prostu opłaca."

Michał Dyc,

Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services

Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services
Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services  Materiały Partnera

Koniec materiału promocyjnego