"Nauczyciel na całe życie" - to hasło zakończonego właśnie ogólnopolskiego konkursu na opowieść o niezwykłej relacji mistrz-uczeń. Autorów zwycięskich prac nagrodzimy podczas gali, która odbędzie się 18 października w Lublinie.

Finał III edycji Akademii Opowieści odbędzie się w piątek, 18 października w siedzibie Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN, który jest partnerem całego przedsięwzięcia i organizatorem piątkowego wydarzenia.

Zaczynamy o godz. 17 spotkaniem, które jest dedykowane lubelskim nauczycielom. W programie m.in. reportaż Katarzyny Michalak poświęcony zmarłej dwa lata temu polonistce z III LO Beacie Nowak, prezentacja okolicznościowego wydania gazety PA.RA oraz wręczenie podziękowań lubelskim nauczycielom.
Po przerwie kawowej rozpoczniemy galę Akademii Opowieści i podsumowanie konkursu „Nauczyciel na całe życie”. O artystyczną oprawę dla prezentacji zwycięskiej opowieści zadbają: aktorka Anna Zachciał, muzyk Marcin Dymiter i artysta wizualny Ludomir Franczak.

Nauczyciel na całe życie. Idźcie i powiedzcie, ile im zawdzięczacie

Na koniec wręczymy nagrody laureatom konkursu „Nauczyciel na całe życie”.

Nazwiska laureatów trzeciej edycji Akademii Opowieści opublikujemy 14 października w „Gazecie Wyborczej”. Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymają 5556 zł brutto za pierwsze miejsce, 3333 zł brutto za drugie miejsce i 2000 zł brutto za trzecie miejsce. Nagrodzone i wyróżnione prace przeczytacie 16 października w specjalnym dodatku.

Na konkurs „Nauczyciel na całe życie” przysłaliście ponad 500 prac. Historie, które od Was dostaliśmy, mówią przede wszystkim o tym, że bez niezwykłej relacji mistrz-uczeń nie będzie dobrej edukacji.

- Opowieści są ważnym narzędziem budowania relacji między ludźmi. Chcąc nadać bezładnemu żywiołowi życia jakąś formę i głębszy sens, powinniśmy opowiadać. Dopiero opowieść tworzy naszą niepowtarzalną tożsamość i indywidualność. Dlatego umiejętność opowiadania jest tak ważna. Stąd pomysł stworzenia przy Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” Akademii Opowieści - mówi szef Teatru NN Tomasz Pietrasiewicz.

Wybrane prace możecie przeczytać na stronie internetowej Akademii Opowieści

Finał Akademii Opowieści odbędzie się 18 października w Lublinie.

Weź udział w wydarzeniu.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem