Podczas gali Plebiscytu Supermiasta odbyły się wyjątkowe, wirtualne spotkania z prezydentami polskich miast. Drugi blok poprowadził Dariusz Kortko, redaktor naczelny 'Wyborczej' w Katowicach. Prezydenci rozmawiali o wyzwaniach, jakie przed samorządami postawiła pandemia. W dyskusji opiniami wymieniali się prezydenci Bogdan Wenta (Kielce), Jacek Sutryk (Wrocław), Arkadiusz Wiśniewski (Opole) i Tadeusz Truskolaski (Białystok).

- Sztab kryzysowy u nas działał już w lutym, bo śledziliśmy rozwój sytuacji w Chinach. Wiedzieliśmy co robić wcześniej niż rząd - mówi prezydent Truskolaski. Podkreślił, że wszystkie obostrzenia dobrze przyjmowali i znosili mieszkańcy Białegostoku. Prezydent zdradził, że prezydenci zrzeszeni w Unii Metropolii Miast Polskich konsultują się w grupie na WhatsAppie, gdzie w czasie pandemii spotykają się co najmniej raz w tygodniu.

- Jeżeli czemuś się Covid przysłużył, to wzmocnieniu solidarności w ruchu samorządowym. Wiemy jedno, że możemy liczyć tylko i wyłącznie na siebie i na wzajemną pomoc - mówił Sutryk.
Komentarze