​​​​​Z okazji premiery książki 'Czerwony Głód' w siedzibie 'Gazety Wyborczej' odbyło się spotkanie z autorką Anne Applebaum. Jej najnowsza książka opowiada o Wielkim Głodzie na Ukrainie w latach 1931-33, w wyniku którego zmarło ponad trzy miliony ludzi. - W czasie Wielkiego Głodu jednocześnie trwał eksport zboża z ukraińskich ziem. Istniała specjalna sieć sklepów, gdzie można było kupić zboże nie tylko za pieniądze, ale też za kosztowności. Sowieci wiedzieli, że głodujący ludzie oddadzą wszystko za jedzenie - mówiła Anne Applebaum na premierze swojej książki 'Czerwony głód'.
Na spotkaniu wśród wielu gości byli obecni m.in. Radosław Sikorski, prywatnie mąż Applebaum, były polski dyplomata Ryszard Schnepf oraz aktorka Maja Komorowska. Na scenie, obok prowadzących Doroty Wysockiej-Schnepf i Michała Nogasia, pojawili się też Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej' oraz Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent 'GW' w Rosji.

Spotkanie z Anne Applebaum było już drugim w tym roku, które odbyło się w ramach cyklu spotkań Centrum Premier Czerska 8/10. Pod koniec stycznia w siedzibie 'Wyborczej' gościliśmy wybitnego himalaistę i alpinistę Wojciecha Kurtykę oraz kanadyjską autorkę książek o tematyce górskiej, autorkę biografii himalaisty Bernadette McDonald.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
`