W "Wyborczej na Koniec Balu" - specjalnym wydaniu "Magazynu Świątecznego" m.in. o tym, czy Kościołowi grozi rozłam, dlaczego post jest zdrowy, co mówi nam las i jak kochać wystarczająco dobrze.

W numerze:

O zmiany w Kościele katolickim spierają się Tomasz Terlikowski, publicysta związany m.in. z Telewizją Republika, Aleksandra Klich, naczelna "Wysokich Obcasów" i Waldemar Paś, redaktor "Wyborczej". Dyskutują m.in. o kapłaństwie kobiet, katolikach LGBTQ, wypowiedziach abp. Jędraszewskiego, dopuszczaniu rozwodników do komunii. I o tym, czy dialog między konserwatywną i progresywną częścią Kościoła jest w ogóle w Polsce możliwy.

Margit Kossobudzka, dziennikarka naukowa "Wyborczej", opisuje najnowsze badania medyczne dotyczące postu. Kontrolowane niejedzenie po wielu latach powraca do łask. I choć zwykle nie ma już wymiaru religijnego, może pomóc zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

W "Wyborczej na Koniec Balu" także dwugłos Wojciecha Orlińskiego i Witolda Gadomskiego. Podczas gdy jeden wieszczy koniec konsumpcji wywołany kryzysem klimatycznym, drugi twierdzi, że produkcja dóbr może zatrzymać się tylko w krajach rozwiniętych. Bo tym rozwijającym się apetyt dopiero rośnie.

Peter Wohlleben, leśnik, autor bestsellera "Sekretne życie drzew", w rozmowie z Aleksandrem Gurgulem opowiada, co czują rośliny i dlaczego to lasy będą w przyszłości dostarczycielami klimatu. 

W numerze ponadto reportaż o "młodych gniewnych" z Podlasia - jak i dlaczego zaczęli handlować narkotykami.

W kolejnym odcinku Roku Dobrego Życia, cyklu przygotowywanego przez Instytut Dobrego Życia, tym razem poradnik o miłości. Dziennikarki i psycholożki piszą jak się zakochać, jak kochać wystarczająco dobrze i jak utrzymać czułość w związku.


"Wyborcza na Koniec Balu" - specjalne wydanie "Magazynu Świątecznego" wraz z dodatkami "Wyborczej" - "Wysokie Obcasy" i "Nasza Europa" już w sobotę 22 lutego.

Komentarze