Kalendarz astronomiczny na 2020 rok to 14 zjawiskowych zdjęć nieba autorstwa wybitnych fotografów - fascynatów astronomii i nocnego nieba.

W kalendarzu znajdą się zdjęcia nieba zrobione przez: Michała Kałużnego - specjalistę w zakresie astrofotografii głębokiego nieba, Piotra Majewskiego – dziennikarza, astrografa i popularyzatora astronomii, Piotra Potępę - autora bloga o fotografii nocnej Nightscapes.pl i Karola Wójcickiego - dziennikarza naukowego i twórcy największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach”.

Dzięki kalendarium autorstwa Piotra Majewskiego, sprawdzisz, kiedy czekają nas ciekawe koniunkcje ciał niebieskich i kiedy można oglądać nad Polską "spadające gwiazdy". Całoroczne kalendarium wydarzeń na niebie podpowie też, kiedy spodziewać się m.in. zaćmienia księżyca, zbliżenia planet i widoczności Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dzięki kalendarzowi możesz obserwować niebo przez cały rok i podziwiać niezwykłe zdjęcia nieba.

Zobacz jakie zdjęcia przygotowaliśmy

Mat.redakcyjny
Mat.redakcyjny Red.

Kalendarz astronomiczny na 2020 rok w środę 4 grudnia z "Wyborczą". Cena "Wyborczej" z kalendarzem 6,99 zł (w tym 8% VAT).

Przegapiłeś dodatek "Gazety Wyborczej" a bardzo chcesz go mieć? Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu 22 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00.

Komentarze