O polityce zagranicznej, o tym, co ważne w Europie, o decyzjach, planach i nowinkach przeczytasz w każdą sobotę w tygodniku "Nasza Europa"

Sztokholm – prawdziwie Zielona Stolica Europy
Sztokholm uporał się z problemem miejskiego smogu i teraz chce walczyć ze zmianami klimatu. Odpady nie trafiają tam na wysypisko, są segregowane, albo trafiają do nowoczesnych spalarni. 

Miejska droga z piekła do nieba
Gdy ktoś zaczyna bredzić, że Unia odbiera ci wolność, a krajowi autonomię i wpycha pod niemiecki but, to polecam mu natychmiastową wycieczkę na Ukrainę. Już kilka godzin oczekiwania na granicy na wjazd, mocno otrzeźwia – mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Dotowane imperium Orbana
Viktor Orban jak żaden inny premier w UE pokazał, że skutecznie można zwalczać demokrację dzięki miliardom euro płynącym z unijnego Funduszu Spójności. 

Cosa nostra na pastwisku UE
Nie tylko zabójstwa, zasadzki bombowe i wysyłane pocztą kule–ostrzeżenia. Mafia sycylijska znalazła o wiele bardziej wygodne i dochodowe źródło dochodów: fundusze europejskie.

Czego boją się Europejczycy
Migracja nie odegra większej roli w wyborach europejskich

Rosja z Polską się nie ściga
Rosjanie stale „doganiają i przeganiają”. Rzucają wyzwanie a to Amerykanom, a to Niemcom, a to Portugalczykom. Nie „ścigają się” tylko z tymi, którzy 30 lat temu żyli jak oni – z najbliższymi sąsiadami, bo to, by Rosję kompromitowało.

Jak internet zszedł na psy
Człowiek, który stworzył sieć WWW, po 30 latach wraca na miejsce zbrodni, do ośrodka CERN w Genewie, gdzie kiedyś zaprezentował swój projekt światu. I od razu bije na alarm: w internecie za bardzo rozpychają się siejący nienawiść. To wina algorytmów mediów społecznościowych. 

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 13 kwietnia razem z "Gazetą Wyborczą" oraz "Wysokimi Obcasami".

Komentarze