Co się działo w Teatrze Akademickim. Reportaż w sobotę w "Wysokich obcasach"

Modliłam się, żeby to nie wyszło na jaw. Bałam się, że pomyślą o mnie, że jestem „łatwa”. Ale przecież miałam dopiero 13 lat. 13-latka nie może być „łatwa”. Prawda, że nie może?

Wiosną 2018 roku reporterka „Superwizjera” Iwona Poreda- Łakomska wzięła udział w castingu i przez dwa miesiące uczestniczyła w warsztatach Teatru Akademickiego prowadzonych przez Ryszarda A. Zebrany przez nią materiał jest szokujący. Dopiero w ten sposób, dzięki mediom, na światło dzienne wyszło to, co przez 30 lat działo się w samym centrum Warszawy, wśród elit, gdzieś między Uniwersytetem Warszawskim a Akademią Teatralną. Przez 30 lat nikt nie zwracał uwagi ani na pojawiające się pogłoski o molestowaniu dziewczyn, ani na anonimowe skargi.

W numerze także:

Misia Furtak: Odsłaniam się. Z tego czerpię
Lubię pytać innych o radę, ale ważne, żeby się nie zatracić. Bo sam wiesz, czego potrzebuje twoja piosenka. Może tego właśnie się nauczyłam?
Z wokalistką rozmawiają Katarzyna Pawłowska i Jacek Świąder.

Czy euforia zawsze musi się skończyć?
Realizacja pragnienia wcale nie jest konieczna, żeby poczuć satysfakcję. Czasem może być wręcz odwrotnie.
Z Cezarym Żechowskim, psychiatrą, psychoterapeutą, rozmawia Agnieszka Jucewicz.

Kto układa budżet państwa?
Małżeństwo bywa sprawą formalną. Prawdziwa decyzja „jesteśmy razem” jest podejmowana w momencie założenia wspólnego konta.

Design też nas czasem nabiera
Nawet udane projekty czasem się nie sprawdzają. Kupując fotele Chierowskiego, zapominamy, że w ciągu ostatniego 40-lecia przeciętny Polak urósł o 8 cm.

Kuchnia: Pad thai z przemytu
Basia Starecka poznała sposób na najsłynniejsze tajskie danie i najczęściej zamawiany przez telefon posiłek.

Uroda: Kieruję się intuicją
Kocham swoją twarz taką, jaka jest. Każdy kolejny rok i dodatkową zmarszczkę. Z Agnieszką Bernad, byłą farmaceutką, masażystką, rozmawiają Monika Kucel i Paulina Puchalska/Element Żeński.

Nie przyjaźnię się z aktorami
Wysłałem reżyserce Robercie Grossman dwa zdjęcia – prywatne Jowity Budnik i drugie, z filmu „Papusza”. „Kim jest ta druga aktorka? Co to za fascynująca twarz?” – zapytała mnie od razu.
Z Piotrem Bartuszkiem, reżyserem obsady, rozmawia Igor Nazaruk.

Tygodnik "Wysokie obcasy" w sobotę 26 stycznia razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z tygodnikiem "The Wall Street Journal."

Komentarze