Reportaż o Korze, pochwała niekonsekwencji w wychowaniu dzieci, kobiety walczące o prawa zwierząt ginących na fermach, wegańskie kosmetyki, smaki obu Ameryk i Adam Driver - o tym m.in. w tygodniku "Wysokie Obcasy"

Silna, charyzmatyczna, niezależna... Twierdziła, że największym hajem jest samo życie. Była ikoną wolności nie tylko dla fanów Maanamu - zwłaszcza w czasach, gdy trudno było się buntować. Kobietom dawała poczucie, że to one same ustalają granice.
Jaka była Kora? O jej życiu, karierze muzycznej i ludziach, którzy byli dla niej najważniejsi pisze Małgorzata I. Niemczyńska.

W numerze także:
Pochwała niekonsekwencji
Zasady i reguły w wychowaniu nie mają sensu. Nie budują poczucia bezpieczeństwa, wręcz przeciwnie. Żelazna konsekwencja jest nienaturalna. Rodzicielstwo to także popełnianie błędów i przyznawanie się do nich.
Z Agnieszką Stein, psycholożką, rozmawia Monika Tutak-Goll.

Tak piszczą norki
Polska jest drugim w Europie i trzecim na świecie producentem skór zwierząt futerkowych. Co roku zabija się u nas 8 mln norek, 75 tys. lisów, 10 tys. jenotów i 60 tys. szynszyli. Zwierzęta są uśmiercane prądem, uderzeniem w głowę albo w komorach gazowych.
O kobietach, które postanowiły walczyć o prawa zwierząt ginących na fermach i ludzi, który muszą żyć w sąsiedztwie takich hodowli pisze Anna Dobiegała.

Uroda: Bez okrucieństwa
Co się przetestowało, tego się nie „odtestuje”. Ale jako konsumenci mamy wpływ na to, żeby na świecie zaprzestano testowania kosmetyków na zwierzętach

Kuchnia: Ameryki do zjedzenia
Najlepszą czekoladę jedli w Patagonii, w Boliwii zakochali się w smaku mrówek. Poznańscy restauratorzy Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak podczas blisko rocznej podróży z dziećmi poznawali kuchnie obu Ameryk

Męska końcówka: Adam Driver i "Człowiek, który zabił Don Kichota"
- Trafiłem do szkoły aktorskiej, gdzie wszyscy przez pół dnia chodzili w piżamie i rozmawiali o kolorach i swoich uczuciach. Ale potem odkryłem wybitne dzieła, w których potrafiłem się odnaleźć – na przykład sztuki Sama Sheparda. Nauczyły mnie zupełnie nowego języka i potem nie przerażało mnie już, gdy rozmawiając o moim bohaterze, Noah Baumbach mówił mi, że „przychodzi i znika jak fala”. - z aktorem Adamem Driverem rozmawia Marta Bałaga.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 11 sierpnia razem z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze