O sztucznej inteligencji, wyzysku panującym w Amazonie, klęsce Partii Demokratycznej w Toskanii i odnowieniu współpracy między Kongo a Rosją - przeczytasz w trzecim numerze magazynu "Więcej świata" .

We wtorek 17 lipca z "Gazetą Wyborczą" ukaże się magazyn "Więcej Świata".

W trzecim numerze magazynu przeczytasz:

 • Wśród iluzjonistów
  Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji z podekscytowaniem. Ale pojawiają się sceptyczne głosy. Nie wiadomo, czy roboty będą kiedykolwiek miały świadomość.
 • Sztucznie inteligentny i całkowicie głupi
  Henry Kissinger, wielki geostrateg i specjalista ds. polityki zagranicznej, ma 95 lat. Jego myślenie koncentruje się obecnie wokół przyszłości ludzkości, nowoczesnych technologii i zagrożeń dla demokracji. Obawia się, że maszyny manipulują ludźmi.
 • Nieudana randka ze Scarlett Johansson
  Spotkać się ze Scarlett Johansson to marzenie wielu osób. Niestety dla korespondenta „Die Welt” rozmowa z gwiazdą była wyjątkowo nieudana.
 • Czerwone strefy znikają w Sienie
  400 głosów zadecydowało o przejęciu miasta przez prawicę. Klęska Partii Demokratycznej w Toskanii. Wola zmiany pcha starych komunistów w objęcia Salviniego.
 • Rosja rozdaje karty w Kongo
  Parlament Demokratycznej Republiki Kongo zatwierdził umowę o współpracy wojskowej i technicznej z Rosją. Business as usual, czy wielki powrót Rosji do Kongo?
 • Przywrócić „miłość do Francji” w blokowiskach
  Pomoc przy zadaniach domowych, alfabetyzacja, gry uliczne, integracja społeczna, kolacje nastolatków... Osiedlając się w najbiedniejszych dzielnicach członkowie stowarzyszenia Le Rocher starają się wzbudzić u swoich sąsiadów zamiłowanie do wysiłku i poczucie odpowiedzialności.
 • Wyzysk rodem z Amazona
  Ogromna rzesza pracowników światowego giganta żyje na skraju ubóstwa, podczas gdy prezes Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na planecie.
 • Wywiad z Claudią Cardinale
  „Zawsze odmawiałam udziału w rozbieranych scenach. Nie sprzedawałam swojego ciała”.
 • Muzyka i jej romans z przemocą
  Czy w muzyce odbija się przemoc obecna w społeczeństwie, czy też do niej prowadzi? Na pytanie, które sięga starożytności, wciąż nie ma odpowiedzi.
 • Życie seksualne dzieci, tabu wśród rodziców
  Dzieci od najmłodszych lat są aktywne seksualnie. Ich działania nie mają jednak nic wspólnego z tym, jak widzą je dorośli. Przełamanie tabu to lepsze przygotowanie dziecka do przyszłego życia emocjonalnego.
 • "Dzisiejsza młodzież" jest zawsze najgorsza
  Dzieje ludzkości cechują się pewną powtarzalnością. Starsze pokolenia cyklicznie stwierdzają, że ludzkość chyli się ku upadkowi. Winna jest temu leniwa i lekceważąca "młodzież". Dlaczego ta dyskusja nigdy się nie kończy?
 • Górnictwo kosmiczne w Niemczech
  Niemiecki przemysł chce odgrywać wiodącą rolę w wydobyciu surowców w kosmosie i domaga się ustawy o „górnictwie kosmicznym”. Inne kraje mają coś takiego od dawna.
 • Erozja środka, europejska scena polityczna coraz bardziej się polaryzuje
  Sebastian Kurz, Markus Söder i Matteo Salvini to przykłady nieustępliwego podejścia do polityki. Czoła stawiają im umiarkowani politycy, co nie jest łatwym zadaniem.

Magazyn "Więcej Świata" we wtorek 17 lipca z "Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem