Sytuacja uchodźców na pograniczu Nigru i Libii, imamowie w uniwersyteckich ławach, Keither Sutherland o karierze aktorskiej i muzycznej, cenne zbiory znaczków pocztowych sprzedawane za bezcen. O tym w drugim numerze "Więcej Świata".

19 czerwca z "Wyborczą" ukaże się drugi numer magazynu "Więcej Świata". Dodatek powstał dzięki przystąpieniu "Gazety Wyborczej" do elitarnego klubu prasowego LENA. Znajdą się w nim teksty czołowych dzienników europejskich - "El Pais", "Die Welt", "La Repubblica", "Le Figaro", "Le Soir", "Tages-Anzeiger" oraz "Tribune de Genéve".

W drugim numerze:

  • Niger. Sudańczyków najpierw powitano, później wydalono i porzucono na pustyni
    Reportaż o sytuacji uchodźców na pograniczu Nigru i Libii
  • Sens życia - pomóc innym
    Pierwsze doświadczenia z organizacjami pozarządowymi były dla Sebastiana Jünemanna frustrujące. Jako młody człowiek biorący udział w akcjach na terenach dotkniętych katastrofami i konfliktami wojennymi przekonał się, że pomoc humanitarna zależy od interesów gospodarczych. Dzisiaj idzie własną ścieżką.
  • Imamowie w uniwersyteckich ławach
    Ośmiu wyjątkowych studentów od wielu miesięcy zdobywa wiedzę o tym, co znaczy być obywatelem Szwajcarii. Celem tej pionierskiej inicjatywy jest również walka z ekstremizmem.
  • Rosja - hurtownik działalności przestępczej
    Rozmowa z Markeim Galeottim, ekspertem ds. bezpieczeństwa zajmującym się przestępczością zorganizowaną w Rosji, który wyjaśnia, dlaczego rosyjska mafia jest mało widoczna na Zachodzie, mimo że jest wszechobecna.
  • Keither Sutherland - rozmowa numeru
    Znany aktor o karierze filmowej i muzycznej
  • Filatelistyka - umierające hobby
    Kiedyś znaczki, monety i modele pociągów były pasją milinów. Teraz niektórzy odsprzedają za bezcen zbiory gromadzone przez całe życie.
  • Elektryczne samochody postrachem strażaków
    Służby muszą się dostosować do niebezpieczeństw związanych z nową technologią na drogach.                                                                                                                                
  • Pływająca elektrownia jądrowa to zagrożenie
    Rosyjskie reaktory na pływającej platformie będą dostarczać energię do odległych obszarów Syberii i posłużą do rozwoju przemysłu wydobywczego.
  • Polinezja Francuska - szalony projekt libertariańskiej wyspy
    Kalifornijska firma realizuje utopijną wizję. Blue Frontiers zamierza zbudować na polinezyjskich wodach pierwszą pływającą wyspę. Nieco szalony projekt odpowiada na wyzwania ekologiczne.

Magazyn "Więcej Świata" we wtorek 19 czerwca z "Wyborczą".

Komentarze