We wtorek 22 maja do "Wyborczej" zostanie dołączony magazyn "Więcej świata", w którym znajdą się teksty z czołowych dzienników europejskich - "El Pais", "Die Welt", "La Repubblica", "Le Figaro", "Le Soir", "Tages-Anzeiger" oraz "Tribune de Genéve".

Magazyn powstał dzięki przystąpieniu "Gazety Wyborczej" do elitarnego klubu prasowego LENA. Tytuły należące do LENA (Leading European Newspaper Alliance) wyznają te same demokratyczne wartości i dzielą wspólną wizję lepszej Europy. W "Więcej świata" znajdą się artykuły uzyskane i napisane dzięki współpracy ze wszystkimi naszymi zagranicznymi partnerami. 

W pierwszym numerze, który zostanie dołączony do "Wyborczej" we wtorek 22 maja:

 • Nowa Prawica tka europejską sieć
  Ostrzega przed „wymianą ludności”, domaga się „zawrócenia migracji” i chce ściśle rozgraniczonych grup etnicznych na świecie. Ruchy identytarystyczne w całej Europie są ze sobą ściśle powiązane.

 • Triumfalny marsz sztucznej inteligencji zatrzymany
  Na świecie zapanowała presja związana z wdrożeniem sztucznej inteligencji w fabrykach. Niemiecki przemysł chce wkroczyć w czwartą rewolucję przemysłową, ale nie ma pojęcia, jak ją wykorzystać.
 • Filmowiec musi być jak złodziej w nocy                                                               - Wyobraź sobie, że siedzisz w kinie i oglądasz film na ekranie, ja widzę tak cały film – duży, ważny, wspaniały i ekscytujący. Dlatego napisanie scenariusza nie wymaga ode mnie zbyt wiele czasu. Inni siedzą półtora roku i konstruują postaci oraz historię. A ja po prostu kopiuję to, co widzę – mówi Werner Herzog.

 • Początek i koniec populizmu prawicowego
  Współczesny prawicowy populizm, który zyskuje na popularności w całej Europie, narodził się w austriackiej Karyntii. Teraz traci tam na popularności, a wybory wygrywają socjaldemokraci.

 • Uważaj, spisek rządzi światem
  Coś nie jest takie, jak się wydaje? Nie było zamachu? Samoloty nas nie trują? Niemożliwe. To elity tak twierdzą, mącą nam w głowach. Kłamią, bo trzymają sztamę z możnymi, którzy chcą ludziom zaszkodzić.

Magazyn "Więcej świata" we wtorek 22 maja z "Wyborczą".

Komentarze