"Na tropie zwierząt. W Polskę z Adamem Wajrakiem", to specjalne wydanie "Nauki dla Każdego Extra". Magazyn jest już dostępny w punktach sprzedaży prasy.

To wyjątkowy przewodnik dla miłośników zwierząt przygotowany przez popularnego dziennikarza i obrońcę Puszczy Białowieskiej - Adama Wajraka.

"Polska i jej przyroda jest niezwykła, a nawet śmiem twierdzić, że nic ciekawszego i fajniejszego poza przyrodą nie mamy. Do tego jest zaskakująca i nieoczywista, bo czy normalne jest to, że w takich polskich Tatrach, mniejszych niemal dwukrotnie od Warszawy, do których rokrocznie wchodzi 3 mln turystów, można zobaczyć tyle dzikich zwierząt?(...) Idźcie więc w Polskę, bo to kraj przyrodniczo niezwykły, bogaty i nieoczywisty!" zachęca autor we wstępie.

W magazynie opisane są miejsca, w których można spotkać np. żubra, jenota, szopa pracza, morświna, szakala czy świstaka. Czytelnicy znajdą tu nie tylko barwne opisy zwierząt i miejsc, w których można je obserwować, ale również praktyczne porady, na przykład „Jak fotografować górskie zwierzęta”, „Jak się nie zgubić w lesie” czy „Jak dobrze kosić trawę?”.

W magazynie znalazły się odpowiedzi na pytania związane z obserwacją zwierząt w ich naturalnym środowisku, na przykład: dlaczego tropienie żubrów latem nie ma sensu, ile waży dorosła sarna, ile sekund pluszcz może znajdować się pod wodą czy ile szyszek dziennie może obstukać dzięcioł duży. Magazyn zdobią piękne zdjęcia.

Magazyn "Na tropie zwierząt. W Polskę z Adamem Wajrakiem" w cenie 13,99 zł (w tym 8% VAT) dostępny w kioskach i salonach sprzedaży prasy.

Komentarze