"Miłość" ogląda się jak thriller. Bliskość śmierci tworzy rodzaj suspensu. Drobiazgi życia nabierają wartości i znaczenia.

Łechtaczka, poziomki, tryb samolotowy a może zmywarka? Tokarczuk, Szczygieł, Saunders, Strout, Domosławski, Rak, Rejmer (i wielu innych) specjalnie dla "Książek. Magazynu do Czytania" stworzyli listę 100 rzeczy, które czynią świat lepszym. Przeczytaj ją tutaj.

Paryż. Dwoje kochających się ludzi, starsze małżeństwo Georges i Anna. Wielbiciele Schuberta. Dramat starości i umierania został tu wysnuty z najzwyklejszych gestów, jak zakręcanie kranu w kuchni, nalewanie herbaty, czytanie gazety, rozmowy przy śniadaniu. Ciąg życia zostaje nagle przerwany chorobą żony. Towarzyszy temu cierpliwa opieka męża, także wtedy, gdy chora próbuje wyartykułować piosenkę o tańczących na moście w Avignon.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze