Temperatura na planecie drastycznie rośnie, a producenci wciąż szukają nowych rozwiązań, jak ubraniem chronić przed upałem. Razem z temperaturą rosną ceny innowacyjnych rozwiązań, które nie do końca są dobre dla Ziemi.

Koszule wytwarzane z tych samych polimerów, co plastikowe torby. Dżinsy nasączane kruszonym jadeitem. Odzież tworzona z wykorzystaniem skomputeryzowanych splotów celem lepszej wentylacji bądź też przy zastosowaniu technologii chłodzenia zaprojektowanej z myślą o astronautach NASA.

W sytuacji gdy zmiana klimatu przynosi coraz to intensywniejsze fale upałów, kolejną barierę klimatycznej odporności wyznacza noszona przez nas odzież, a wprowadzane innowacje niosą ze sobą obietnicę osuszenia i schłodzenia spoconych i rozgrzanych mas. Może to oznaczać znośniejsze warunki życia dla budowlańców, rolników, żołnierzy i pozostałych osób, które wobec coraz to gorętszych dni i nocy nie mogą tak po prostu schronić się we wnętrzach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Myślę że w takie upały majtki powinne wystarczyć!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    "Ocieplenie klimatu jest faktem".
    Powiedzcie to polskim prawakom...
    już oceniałe(a)ś
    1
    2
    Co ubierać? Siebie i swoją rodzinę, *wkładając* ubrania.
    już oceniałe(a)ś
    1
    2