Język polski należy do najtrudniejszych na świecie. Wiedzą o tym nie tylko obcokrajowcy, którzy próbują się go nauczyć, wiemy także my, którzy z językiem polskim mamy do czynienia na co dzień.
Sprawdź, ile błędów ortograficznych i gramatycznych potrafisz wyłapać w naszym quizie!
I zapraszamy do zabawy z innymi quizami kulturalnymi. Znajdziesz je TUTAJ.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
No państwo wiedzą że chodzi o Szfecje i jej stolicę
To dlaczego lansujecie ostatnio taki nowotwór językowy jak słowo "herstoria"?
Pewno za niedługo panie zaczną wpadać w hersterię.
Proszę sobie znaleźć w sieci, jak dawno termin wszedł do użycia i kiedy znalazł miejsce w polskim dyskursie naukowym. Czasem jest tak, że języka naukowego się po prostu używa, jeśli nie chce się wyjść na dyletanta.
>Wyraz „historia” pochodzi od greckiego słowa ?στορ?α (historía), pierwotnie znaczącego „badanie, dochodzenie do wiedzy” oraz „wiedza zdobyta poprzez badanie”<
Nie ma to nic wspólnego z "his"= jego po angielsku. Po polsku "historia" ma wydźwięk żeński. "Herstoria" została wymyślona przez angielskojęzyczne feministki.
Wprowadzenie tego słowa do języka polskiego pokazuje, jak można go skutecznie zaśmiecić. "W polskim dyskursie naukowym" funkcjonują różne idiotyzmy, i lepiej niech one tam zostaną. To, że "termin" wszedł do użycia "dawno" nic nie zmienia. Chyba, że działa prawo zasiedzenia. Jest jeszcze szansa, żeby tego typu herstorie nie wciskały się do języka potocznego.
czy sami się w ogóle czytacie?