Gala kończąca Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni powracała w czasie niedzielnych "Wiadomości" TVP kilkakrotnie. Materiały miały formę ataku na Agnieszkę Holland. Zwycięskiemu filmowi "Wszystkie nasze strachy" nie poświęcono za to ani słowa.

Co oglądać i czytać, czego słuchać? Podpowiadamy i inspirujemy. Zapisz się na nasz kulturalny newsletter.

W trzeciej minucie niedzielnych "Wiadomości" materiał poświęcony konieczności i zasadności utrzymania stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią płynnie przeszedł w materiał o Agnieszce Holland. Nie chodziło jednak o to, że poprzedniego dnia reżyserka jako pierwsza kobieta w historii odebrała w Gdyni Platynowe Lwy, czyli nagrodę za całokształt twórczości.

Na ekranie pojawił się cytat z wypowiedzi Iwony Hartwich z Koalicji Obywatelskiej: "Wpuście w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później!". Zaraz potem były przebitki z gali festiwalu w Gdyni, a z offu słychać było głos dziennikarza TVP Jakuba Krzyżaka: "Tę narrację powtarza też skrajnie lewicowa część środowiska artystycznego znana z nieustannej krytyki rządu".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Kurski przerasta już swojego mistrza Józefa Goebbelsa
    @archim
    Przepraszam Pan Munister Jozef Goebbels mial tytul dr a ten ma tytul bulteriera.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Przerażające jest to, że tylu Polaków to idioci, którzy wierzą w te bzdury. Niestety sam znam kilkoro.
    już oceniałe(a)ś
    86
    0
    czego innego spodziewac sie od szczujni zwroconej do ciemnoty?
    już oceniałe(a)ś
    84
    0
    Nie bardzo podoba mi sie twierdzenie, ze ludzie, ci przetrzymywani przez Bialorus i Polske - sa inni. Oni nie sa inni, przynajmniej dla wiekszosci z nas. Nie znam "innych" ludzi, bo niby na czym mialaby polegac ich (etniczna?) innosc?
    @paella18
    chodziło o nawiązanie do jednego z tytułów filmu nagrodzonego w tym roku "Inni ludzie". gra słów
    już oceniałe(a)ś
    9
    0
    goebbelsowski jad nienawiści ku...zja sączy nieustannie. Za nasze wspólne pieniądze.
    Oto polski dramat.
    @andho
    dlaczego tak wiele komentarzy powoloje sie na tego dupka goebbels? on bylby malym uczniem tych dzisiejszych nazi.
    dlaczego nie jak dmowski, piolsudski albo tak prawdziwie jak kaczynski, kurski,ziobro itd.itd.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Sześć lat te prawicowe beztalencia mają wszystko. Pieniądze, dotacje, układy, własne media, telewizję -no po prostu wszystko. I nie stworzyli NIC. Żadnego dobrego filmu, spektaklu teatralnego, widowiska, koncertu na który ludzie z własnej woli chcieliby kupić bilety i przyjść. Ładują tylko gdzie się da ten pseudopatriotyczny bełkot. Niechlujnym językiem, głupawo-infatylnymi pomysłami, z Bogiem, jakimś narodem, wartościami chrześcijańskimi na skrzywionych ze złości ustach. Panie i Panowie prawicowcy- nigdy nie stworzycie niczego wartościowego, choćbyście zalewali produkcję morzem kasy -to poza psiorealistycznym chłamem nic nie powstanie. Sztuka potrzebuje Wolności. I mogą ja tworzyć tylko wolni ludzie. A Wy -mając wszystkie narzędzie jesteście po prostu niewolnikami. I mistrzami siania nienawiści.
    @bombonc
    a potem beda mieli ogolone glowy...
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    @bombonc
    tak, tylko pieniadze nie zarobili. albo ukradli,lub dostali (eu), uczciwie zapracowac nie potrafia.
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    @bombonc
    brawo, pięknie napisane, zgoda 10000 %
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Pani Agnieszko, znam wszystkie Pani filmy na pamięć i wiem, że Pani się tymi kundelkami pisowskimi nie przejmuje, to strefa kundelków, próbują gryźć po kostkach a Pani robi Wielką Sztukę.
    już oceniałe(a)ś
    45
    0
    Tępe narzędzie reżimu pisowskiego to tvp . Z naszych ku... podatków
    już oceniałe(a)ś
    44
    0