Dominacja w Jedynce teatru na żywo czy spektakli przenoszonych do studia nie jest dobrym rozwiązaniem. Teatr TV powinien zachować swoją oryginalną markę - mówi Wojciech Majcherek, nowy szef redakcji teatru w TVP.

Sebastian Kucharski: Poniedziałkowa "Kobra" na żywo ("Dawne grzechy" w reż. Krzysztofa Langa z Kamillą Baar, Adamem Woronowiczem i Tomaszem Karolakiem) miała 1,58 mln widzów. Pamięta pan najwyższą oglądalność spektaklu Teatru TV w tym roku?

Wojciech Majcherek, szef redakcji teatru w TVP Kultura: To 1,5 mln widzów "Moralności pani Dulskiej" z marca. Polskie filmy w kinach chciałyby mieć takie wyniki. Nasze premiery mają oglądalność średnio ok. miliona widzów. W sezonie powinno ich być dziesięć. Nie ma powrotu do początku lat 90., gdy Teatr TV miał kilkadziesiąt premier rocznie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Długo wyczekiwane przedstawienie. Słabe, mizerne. Po piątym czy szóstym potknięciu językowym Woronowicza, po mało interesującej grze Frycza, po prostu przełączyłem kanał. Żal, zmarnowano okazję, odstręczono potencjalnych miłośników teatru telewizji.
    Podobnie uczyniła moja żona; ja z karty TV obejrzałem "komputerowo" do końca aby mieć pełniejszy odbiór. Był to stres dla niektórych aktorów, widać większy niż na deskach swoich teatrów. Pan Frycz miał nieciekawą rolę, a na niego liczyłem bo cenię jego aktorstwo Zresztą "sztuka" też mało ambitna, wzorem typowych "kryminałków". Stąd ten zachwyt mało wymagającej publiczności.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    Tak ,Teatr telewizji musi być ! A dla bezmózgowców są inne programy.Nie wszystko jest na sprzedaż.
    już oceniałe(a)ś
    25
    1
    Sukces? Spektakl słaby, gra aktorów - amatorszczyzna, teatrzyk szkolny. TTreść? Żadna. I na dodatek Karolak amantem? Groteska? Purnonsens? A może tylko dla superinteligentnych? Szkoda, że reklama tak nawiązywała do tradycji Kobry z lat 60-tych.
    już oceniałe(a)ś
    23
    1
    Poniedziałkową "Kobrę" obejrzałem z ciekawości, ale więcej tego doświadczenia nie powtórzę. Przede wszystkim sztuka była słabiutka, przegadana, przekombinowana. Aktorstwo przeciętne. W sumie strata czasu.
    już oceniałe(a)ś
    26
    7
    wisi mnie to, czy Teatr TVP będzie na Kulturze czy na Jedynce. W tej sprawie nie liczy się prestiż kanału tylko wiara w sztukę i oglądalność.- a ta sie nie różni jeśli chodzi o Teatr TVP. W każdym wypadku Teatr musi być!
    @paraprawo Z ciekawości - zapłaciłeś abonament?
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    niemal wszystkie komentarze krytyczne ale Gazeta z właściwym sobie uporem lansuje "Sukces Kobry". - a może poczytać troche komentarzy redaktorze?
    @paraprawo Wiesz, kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się w końcu prawdą. Jak widać zarówno Gazeta, jak i dyrekcja TVP widzą to inaczej. Do nich nie przemawiają komentarze widzów ( bo przecież: Co my tam wiemy. My się nie znamy na prawdziwej sztuce.i z zasady jesteśmy złośliwi) ale te 1,5 MILIONA które zasiadło wieczorem przed TV. Najważniejsze jak zawsze są święte słupki oglądalności .
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    @paraprawo To jest i sukces, i porażka - sukces "Kobry" jako przedsięwzięcia czy uznanej marki, porażka tego konkretnego spektaklu. I tak wygląda większość działań TVP od lat - co się polepszy, to się popieprzy (jak mawiał Pan Janek w kabarecie Olgi Lipińskiej).
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    to naprawdę nie ma znaczenia, czy teatr tv będzie w poniedziałek, czwartek, czy piątek. Frekwencja "narodu" na Kobrze potwierdziła, ze aż 1.5 milion ludzi tego chce. Niestety, te półtora miliona zostało znowu nabite w butelkę przez arogancję decydentów, realizatorów i wykonawców tego przedsięwzięcia. Dużo by tu pisać, ale niestety to i tak bez znaczenia. Proponuje egzamin publiczny na szefa redakcji i redaktorów - test na IQ, wiedzę ogólną i języki obce + oczywiście znajomość literatury polskiej i tego co który reżyser w życiu zrobił... Czy tak dużo trzeba ?
    już oceniałe(a)ś
    16
    2
    kiedyś spektakle Kobry były traktowane jako czysta rozrywka!!! w peerelu !!! a dziś to ma być wizytówka Teatru Telewizji? nie tędy droga, panowie...program przedstawiony przez (chyba nowego?) dyrektora nie jest ani spójny ani przekonujący ani atrakcyjny... uruchomcie myślenie, trzeba także czegoś bardziej kontrowersyjnego, co się gra w teatrach na świecie!!!
    już oceniałe(a)ś
    4
    1