Coroczny konkurs wyróżnia naukowców, którzy nie ukończyli 35. roku życia, mają polskie obywatelstwo i na stałe mieszkają w Polsce.

W kategorii informatyki teoretycznej nagrodę dostał Adam Karczmarz (Uniwersytet Warszawski), a za praktyczne zastosowania - Krzysztof Kotowski (Politechnika Śląska) i Maciej Wołczyk (IDEAS NCBR).

Krzysztof Kotowski: rozwija sztuczną inteligencję w rodzinnych Gliwicach

Dr Kotowski został doceniony za pracę w dziedzinie neuronauki, obrazowania medycznego, bioinformatyki oraz technologii kosmicznych. Współpracował z takimi instytucjami i firmami jak Politechnika Śląska, Uniwersytet Humboldtów w Berlinie, Roche, Airbus czy Europejska Agencja Kosmiczna.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    "Coroczny konkurs wyróżnia naukowców, którzy nie ukończyli 35. roku życia, mają polskie obywatelstwo i na stałe mieszkają w Polsce. "

    Fundatorzy tej nagrody, fundacje, towarzystwa czy tez stowarzyszenia, maja oczywiscie prawo nagradzac kogo tylko chca. To ich nagroda.
    Ale mi osobiscie nie podoba sie ten wymog posiadania polskiego obywatelstwa. Moge sobie wyobrazic, ze naukowiec/wcy z zagranicy przyjada do Polski i beda aktywnie uczestniczyc w badaniach rozwijajac nauke polska. I oni nie moga dostac tej nagrody.
    Wiek - nagroda ma byc dla mlodych ludzi, staly pobyt w Polsce - nagroda ma byc dla naukowcow pracujacych dla polskich jednostek naukowych, te wymogi da sie przelknac, ale to obywatelstwo... Jakos mi nie pasuje.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0