Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał dziś zespół, który ma rozwiązać problemy Puszczy Białowieskiej. Większość jego członków to ludzie, którzy byli głównymi doradcami byłego ministra Jana Szyszki i dostarczali mu argumentów usprawiedliwiających dewastację Puszczy.

Z komunikatu na stronie ministerstwa wynika, że zespół ekspertów ds. Puszczy Białowieskiej ma przygotować długoterminowy plan dla Puszczy i rekomendacje dotyczące sposobu jej ochrony.

Znam większość tych "ekspertów", których minister Kowalczyk zaprosił do współpracy. I nie mam o nich dobrego zdania. To oni bronili decyzji o wycince Puszczy Białowieskiej z wielką energią i poświęceniem - w mediach, na naukowych konferencjach i przed europejskim wymiarem sprawiedliwości.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Michał Olszewski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    wygląda że jedyną szansą dla puszczy jest przegrana PiS w wyborach
    już oceniałe(a)ś
    22
    0
    Tak dlugo jak Polska nie bedzie musiala placic wielkich kar, lub zostanie wyrzucona dzieki dzialalnosci piSSmanskich zbrodniarzy jak szyszko, kowalczyk i spolka, wszystko zostanie zniszczone.
    już oceniałe(a)ś
    11
    0
    Ukarac odpowiedzialnych za czasow rzadow Pis lacznie z duchownym Rydzykiem. To najwiekszy oszust naszych czasow. baksik czy inny to male plotki. wszystkoo dlatego,ze borni go sukienka klechy. Paragrafy prawnicy przygotujcie i czekajcie na dzien SADNY JAKI NADEJDZIE MAM NADZIEJE PO KADENCJI tego sejmu i rzadu.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Minister Kowalczyk tylko pozoruje wykonanie wyroku trybunału sprawiedliwości. Otacza się tymi samymi co Szyszko ludźmi, a leśnicy robią co chcą. Czy on był kiedyś w prawdziwym lesie.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0