Liderka partii Pheu Thai Paetongtarn Shinawatra wygrała w piątek głosowanie w parlamencie i została 31. premierem Tajlandii.

Paetongtarn to najmłodsza córka byłego premiera kraju Thaksina Shinawatry. To najmłodszy szef rządu w historii Tajlandii i czwarta osoba z rodziny Shinawatra, która została premierem – po Thaksinie Shinawatrze, Somchaiu Wongsawacie (szwagrze Thaksina) i ciotce Yingluck Shinawatrze.

Sorawong Thiengthong, sekretarz generalny partii Pheu Thai, nominował ją w piątek rano jako jedyną kandydatkę partii. Wniosek poparło 291 posłów z liczącego 493 posłów parlamentu. Paetongtarn potrzebowała zwykłej większości 248 głosów. W piątek w izbie obecnych było łącznie 489 posłów.   

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Demokracja monarsza, w której biski król wydaje miliardy, żyjąc w palacuw Alpach, obsługiwany przez pełzających przed nim po podłodze służących.
    już oceniałe(a)ś
    11
    1
    "Liderka partii Pheu Thai Paetongtarn Shinawatra wygrała w piątek głosowanie w parlamencie"

    Nie wiadomo, gdzie kończy się nazwa partii i zaczyna nazwisko liderki ;/
    już oceniałe(a)ś
    12
    2
    Błędy: Sretha Thavasin to mężczyzna, nie kobieta. Tajski parlament składa się z Sejmu(500 osób) i Senatu (250 osób). Teraz jest mniej posłów bo część wyrzucił sąd. Ale nie miejszajcie słowa parlament z Sejm.
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    Srettha Thavisin to facet lol.
    Za każdym razem jak widzę takie babole to uświadamiam sobie ze błędem jest oczekiwanie od Wyborczej dobrych newsów z pozaeuropejskiego podwórka. Co za amatorka.
    już oceniałe(a)ś
    6
    2
    Minister z wyrokiem? W Polsce też by to nie przeszło :)
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Przyszli premierzy to obecny szofer i pies, jak mniemam...
    A, nie. Czteronożnego (marszałka sił powietrznych) Fufu już mieli.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    Dobry przykład na postąpienie z PiSimi oszustami.
    już oceniałe(a)ś
    0
    1