Po tym, jak w poniedziałek premier Justin Trudeau zapowiedział wykorzystanie zapisów ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych i podjęcie energiczniejszych działań wobec „nielegalnych blokad" oraz tych, których działania są „nielegalne i niebezpieczne", w środę policja zaczęła rozdawać zawiadomienia protestującym w centrum stolicy z nakazem "natychmiastowego opuszczenia" zajmowanego terenu.
- Tym, którzy zamierzają przyjechać do Ottawy w ten weekend, mówię: nie róbcie tego – powiedział Marco Mendicino, minister bezpieczeństwa publicznego Kanady. – Mieszkańcy miasta już dali jasno do zrozumienia, że to nie jest odpowiedni czas. Poza tym możecie uwikłać się w niebezpieczną działalność przestępczą.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Co innego gdyby pokojowo podpalali sklepy, jak BLM.
Ich ci sami ludzie dobrze rozumieli.
No ale to trzeba mieć wysoką kulturę protestu, a te białe śmiecie jej nie mają i trąbią
To tak jak w tym dowcipie popularnym w USA: rozmawia dwóch gości: #1 - idę na protest BLM. Na to gość #2 - to weź też dla mnie parę Nike’ów rozmiar 38.
Stan Wojenny w kapitalizmie
pokazuje, ze komunizmie nie było wcale gorzej.
No w tzw. Komuniźmie stan wojenny obowiązywał przez cały rok i całą dobę.
W kapitaliźmie są długie przerwy czasami wieloletnie .
Może byś się wstrzymał w poradach dla kanadyjczyków?
Nie uważasz że to ich kraj i do nich powinna należyć decyzja?
Ty patrz myśl i się ucz!
Już sobie złamasy szykują pretekst do użycia siły wobec pokojowo protestujących.
Mam nadzieję, że nasi rządzący zrobią to samo jak następnym razem górnicy będą szantażować najazdem na Warszawę.
huhuhu, ktoś tu ma zapędy dyktatorskie
Jakim incelem trzeba być żeby takie głupoty gadać.