Raisi, który wcześniej należał do 13-osobowego Komitetu Wykonawczego, dostał 69 proc. głosów. W Zgromadzeniu Ogólnym biorą udział przedstawiciele 194 krajów należących do Interpolu, głos każdego waży tyle samo. Nie wiadomo, jak głosowali poszczególni delegaci.
Nowy szef to wieloletni inspektor generalny emirackiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Wbrew zwyczajowi, otwarcie lobbował za swoją kandydaturą, podróżując po świecie i publikując artykuły. Chwalił się, że zmodernizował siły policyjne Emiratów, obiecywał dalszą digitalizację Interpolu i większy nacisk na „wielokulturowość" – co miało mu zapewnić głosy państw afrykańskich.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
On nic. Jego kraj zapłacił.
Oczywiście nie da się tego wykluczyć .Ale równie dobrze może to być efekt demokratycznego głosowania. Obecnie na świecie przewagę liczebną mają państw gdzie na demokrację czy prawa człowieka łagodnie ujmując patrzy się z przymrużeniem oka.
System organizacji międzynarodowych "dla wszystkich" jest już martwy (ONZ z przybudówkami, Interpol itd). Kraje cywilizowane powinny założyć własny klub organizacji, a reszta hołoty niech się wozi sama. Inne kraje mogą być przyjmowane do "klubu" za zgodą założycieli klubu i tak samo wyrzucane.
To chyba prawda. Ostatnio działa w Polsce taka organizacja UN Global Compact - szefuje jej Gutierez, a jest to organizacja lobbystów zatrudnionych w największych koncernach świata, której zadaniem jest ukierunkowanie wydatków państw przeznaczonych na walkę ze zmianami klimatu.
ONZ to teraz jakaś firma chińsko-rusko-korporacyjna.
III Rzesza Otto Steinhäusl do 1940
III Rzesza Reinhard Heydrich do 1942
III Rzesza Arthur Nebe do 1943
III Rzesza Ernst Kaltenbrunner do 1945
Ten ostatni po zakończeniu kadencji był sądzony w Norymberdze, Heydrichowi przerwano kadencje zamachem w Pradze.