Manifestacje we Francji przeciwko restrykcjom dotykającym osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 przyciągnęły w sobotę więcej uczestników niż tydzień wcześniej. Władze Francji jednak nie poddają się presji.

„Macron, agent diabła" to jedno z łagodniejszych haseł, jakimi posługiwali się w Paryżu i innych francuskich miastach manifestanci protestujący przeciwko wchodzącym stopniowo w życie ograniczeniom dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19.

Od 21 lipca osoby niemogące się wylegitymować przepustką sanitarną, czyli zaświadczeniem o przyjęciu dwóch dawek szczepionki albo świeżym negatywnym wynikiem testu PCR, nie są wpuszczane na imprezy kulturalne i rozrywkowe gromadzące ponad 50 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Marcin Ręczmin poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    I bardzo dobrze, skoro plaskoziemcy narażają innych to niech siedzą w domu.
    @piotrkrk12578
    Brawo macron. Wolność jednostki kończy się tam, gdzie ona powoduje ograniczenie wolności innego człowieka.
    już oceniałe(a)ś
    26
    11
    @Goro Takemura
    A kto cię zabrania naszprycować, sierotko?
    już oceniałe(a)ś
    7
    16
    A w Polsce TVpis mówi, że szczepionki niekoniecznie działają. Taki jest przekaz dla suwerena, który nie chce się szczepić, ale ma głos wyborczy.
    Nieprawda!
    Prezes stoi murem za szczepionkową bolszewią.

    Jarosław Kaczyński 4 czerwca gościł w Radiu Rzeszów. Prezes PiS zwrócił się z propagandowym apelem do „anty-szczepionkowców” w którym ostrzega przed teoriami spiskowymi:

    "Chciałbym wszystkim, którzy nie chcą się szczepić, którzy wierzą w tę rozpoczętą w latach 80' przez KGB operację, żeby się zastanowili, bo szczepienia są konieczne" –pouczał na falach radia Rzeszów Kaczyński

    "Te wszystkie bajki, które są opowiadane są niesłychanie groźne w szczególności dla nich, ale także dla innych, bo to nie jest tak, że ktoś podejmuje decyzję co do swojego życia. Podejmuje decyzję co do życia innych" – apelował do sumień prezes PiS

    Podczas wygłaszanego w Rzeszowie przemówienia padły również słowa, z których można wnioskować, że Kaczyński sądził, iż znajduje się w… Szczecinie.
    No, ale można to ostatecznie zrzucić na karb niepożądanych objawów poszczepiennych.

    W opinii Kaczyńskiego szczepionki są w tej chwili jedynym sposobem opanowania epidemii w dłuższej perspektywie.
    – „Chcę bardzo mocno podkreślić: jest nieprzyjemna alternatywa, że ta epidemia wróci, jeśli się nie wyszczepimy w odpowiednio wysokim procencie (…), to ona wróci z całą pewnością. Może wrócić jeszcze bardziej zjadliwa i bardziej groźna niż dotychczas” – zaznaczył
    .
    – „Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne” – podkreślił tak jakby świeżo przeczytał Gazetę Wyborczą.

    Tak więc czytelnicy GazWyb-u, do waszych sanitarno-naukowo-plandemicznych autorytetów dołączył nowy wielki autorytet - sam Prezes!
    Teraz stanowicie już doborowe towarzystwo!
    Gratuluję !!!
    Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha !!!
    już oceniałe(a)ś
    1
    4
    @PiSPOjednoZŁO
    O Jezu, mógłby Pan(i) ograniczyć ten słowotok? I tak nikt tego nie czyta.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Juz mi sie nie chce nawet czytac o tych kretynach i egoistach. Nie chca sie szczepic to niech sie nie szczepia. To sie przez nich nigdy nie skonczy. Bedziemy miec lockdown za lockdownem, kolejne kryzysy w sluzbie zdrowia i obostrzenia. Nie mam juz sily do kretynow.
    już oceniałe(a)ś
    59
    13
    Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że państwo pozbawia wolności wyboru pijanych kierowców. Jednak społeczeństwa na całym świecie nie pozwalają pijanym kierowcom na prowadzenie pojazdów dla dobra ogółu i dla dobra samych kierowców. Podobnie sprawa powinna wyglądać ze szczepieniami: wolność osobista kończy się tam, gdzie zaczyna się bezpieczeństwo ogółu.
    już oceniałe(a)ś
    42
    5
    Bierzmy przykład z Macrona.
    @wlek
    Na gilotynę z nim!
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    Nie wiem, czy jest sens poświęcać temu tyle miejsca. To raczej temat dla psychologa - czemu normalni na co dzień lub na pozór ludzie, zachowują się kompletnie irracjonalnie w kwestii szczepień.
    Moim zdaniem, to tylko pokazuje, jakie są pokłady irracjonalnego strachu, który się rozbudza i ujawnia przy takich okazjach.
    już oceniałe(a)ś
    22
    3
    Wojny w Europie długo nie było, to chcą "suwerennie" wyginąć na covid-19.
    @grashop
    Z pomocą Putina.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Jakie tam masowe protesty. We Francji jeśli na demonstracji w Paryżu jest mniej niż 500 tys osób, to jest to niegodne uwagi pohukiwanie grupki oszołomów.
    już oceniałe(a)ś
    16
    1