Rząd USA ogłosił w środę nowe cła wobec sześciu krajów w odpowiedzi na podatki od usług cyfrowych.
Sześć krajów objętych cłami, które są ustalone na 25 proc. na towary o wartości około 2 miliardów dolarów, to Austria, Indie, Włochy, Hiszpania, Turcja i Wielka Brytania. Dodatkowe cła są zawieszone, nie będą obowiązywać do 180 dni, podczas gdy Stany Zjednoczone będą kontynuować negocjacje w sprawie proponowanego globalnego systemu podatkowego za pośrednictwem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz procesu G20.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Dlaczego? Bo nasz szanują, liczą się z nami i się nas boją.
Rząd nie wprowadził wprawdzie tego podatku, ale w zamian kupimy myśliwce F-35 w najbardziej wypasionej wersji. Niemcy będą nam znowu zazdrościć.
"Izera to bezpośredni konkurent Tesli" - doskonałe! No i tej Izery to Niemcy nam też zazdroszczą!
Morawiecki zapowiedzial a potem jakis gosciu z usa przylecial to powiedzial, ze nie bedzie tego podatku ... Tego nawet sam premier nie wiedzial a w usa juz wiedzieli.
Gdzie te izery i jakie maja osiagi i bajery, ze z tesla a nie fiatem 500 porównujesz?
Dwa razy blamaż. Idz na dwór lepiej.
Dobre ;-)
Widze ze poczucie humoru i ironia to dla ciebie nieznane pojęcia.
To nie bezczelność, to taktyka negocjacyjna, całkiem zwykła rzecz, choć zupełnie obca np. obecnym rządowym „negocjatorom” - patrz konflikt z Czechami.
Jaka to negocjacja jak sie zapowiada oclenie 6 wybranych krajow na rozne produkty 25% podatkiem. To jest szantaz.
Tamte kraje opodatkowaly jeden produkt a nie wybrane z koszyka kazdego z krajów.
Wiec tak cala UE powinna nałożyć podatek i tyle.
Oj, mają, mają...
Maja co nie znaczy, ze nie trzeba sie tym nierównościom przeciwstawiać.
A tak się dobrze zapowiadał, prawda, kochane głupole?
Czekam aż rozkręci jakąś wojenkę za którą dostanie pokojowego nobla. Lewacy to jednak debile, łykają tę propaganę jak patusy 500+ XD
Wiesz, ze tam lobby biznesowe jest silne i od razu biegną do kongresmenow z placzem. To co mial zrobic? Bez ich glosow nie pdzepchnie niczego.