Do zdarzenia doszło w sobotę w południowej, nowej części Moskwy. Jadąca z dużą prędkością ciężarówka załadowana tłuczniem uderzyła w bok autobusu, który przewoził ok. 50 osób. W wyniku zderzenia autobus został rozerwany na dwie części, z których jedna została przysypana tłuczniem - podaje agencja ITAR-TASS.
Kamaz, jak podają Interfax i ITAR-TASS, był wyrejestrowany jeszcze wiosną ze względu na fatalny stan techniczny pojazdu.
Powołując się na rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, agencja informuje o 18 ofiarach śmiertelnych i 22 osobach rannych. Wśród ofiar śmiertelnych jest jedno dziecko, a także kierowca ciężarówki. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami to kierowca ponosi winę za wypadek. Na miejsce wydarzenia wysłano cztery śmigłowce z ekipami medycznymi i 30 karetek pogotowia.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze