- Uważam, że to proces absolutnie niepotrzebny. Moim zdaniem większość Rady utraciła zdolność oceny interesu publicznego w radiofonii i telewizji z chwilą, gdy przestały być agendą jednej partii - mówił prof. Tadeusz Kowalski w Polskim Radiu. To medioznawca, ekonomista UW, wybrany do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przez opozycyjny wówczas Senat. W pięcioosobowej Radzie jest jedynym członkiem nie reprezentującym poprzedni obóz władzy.
Spór o pieniądze z abonamentu powstał na początku roku. Maciej Świrski, szef rady, zakwestionował legalność władz wybranych w grudniu zeszłego roku. Bartłomiej Sienkiewicz, minister kultury, pomijając Radę Mediów Narodowych (którą Sejm w uchwale uznał za niekonstytucyjną) działając jako Walne Zgromadzenia wymienił władze spółek medialnych na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Dokładnie tak.
Pojebany kraj!
Ja natomiast widziałam informacje o tej szopce w kilku telewizjach komercyjnych i w publicznej też.
Wniosek - Świrski kłamie.
Jest faszystą. Oni zawsze kłamią.
Btw, szanowni redaktorzy GW - jak już zwolniliście dział korekty na rzecz chataGPT to chociaż go używajcie. Ten tekst na 100% nie był poprawiany ani przez człowieka ani przez AI, ciężko się to czytało...