- Opinia Prokuratora Generalnego nie jest wiążąca dla Prezydenta - czytamy w komunikacie.
O tym, że opinia Adama Bodnara w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika może już we wtorek trafić na biurko pana prezydent mówiła rano w Polsat News wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart. Dodała, że nie wie, co znajdzie się w tej opinii.
- W dniu, kiedy prezydent dostanie akta, podejmie decyzję na bazie konstytucji i kodeksu karnego - to odpowiedź Marcina Mastalerka szefa gabinetu prezydenta w TVN24.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Będzie świetnym prezentem.
Chyba "prezydentem".
A przecież to powinno być normalnością ... Tymczasem świetnych ministrów sprawiedliwości mieliśmy dotychczas jak na lekarstwo. Od 35 lat przez jakieś 4 lata. Cimoszewicz, Kubicki, Cwiąkalski.
A miernoty/przestępców (Kaczyński, Ziobro) przez 11 lat. Przez 20 lat większej tragedii nie było, ale dobrze też nie było.
Ano właśnie... Mam taką prywatną hipotezę, że w Polsce najtrudniej zyskać uznanie i dobrą pamięć ludziom mądrym, pracowitym i przyzwoitym. Dotkliwie żgnęła mnie ona nie dalej, jak wczoraj, przy lekturze rozmowy Grzegorza Sroczyńskiego z Adamem Leszczyńskim. Panowie elegancko wspierali się wzajemnie w głoszeniu poglądu o "naturalnym u Polaków braku skłonności do czynów gwałtownych" - że to niby, panie dziejski, żadnych królobójstw ani innych morderstw politycznych. Kto by pamiętał o jakimś inżynierze Gabrielu Narutowiczu, który ze swoich szwajcarskich dostatków pośpieszył do odtwarzającego się państwa polskiego i stał się ofiarą najpierw wściekłej, a do cna bezrozumnej nagonki, a w końcu politycznego morderstwa.
Dwóch gości którzy niszczyli ludziom życie , zbierali haki na swoich i obcych polityków , autoryzowali pegasusa i doprowadzili sfabrykowanymi dowodami do skazywania na kary więzienia wielu osób nagle PROWADZĄ STRAJK GŁODOWY to tak śmieszne że aż straszne. Jak się źle czują to niech zjedzą …..a tak będą dostarczać biednemu prezydentowi prawej części polski argumentów aby ułaskawił ich i przyznał się
Do błędu …. To jest tak przykre i nieludzkie że brak słów
wlasnie ogladalam poczatek oswiadczenia prezydenta. Pani Kaminska puscila oczko do kamery z malym usmiechem. Poprostu bezczelnosc! kiedy te kobiety w koncu znikna z tv. Mam ich juz dosc.
A co za (tu: przymiotnik określajacy osoby z niskim ilorazem inteligencji) trolle dają pod tym komentarzem kciuki w dół?
Wiceprezydent Mastalerek? Raczej nadprezydent Mastalerek. Przecież to on w tym duecie głupków wydaje polecenia.
Nadprowadzący mastalerek.
Nadprezydent przecież!
Aktualna ręka w pacynce.
Nie ulaskawi.
Ci zbrodniarze (tak , zbrodniarze, pamietając Panią Blidę), są potrzebni Kaczyńskiemu w kiciu, a nie na wolności.
Jeśli nie ułaskawi, to co będzie mógł powiedzieć? "Zły Bodnar mi zabronił"? Przecież nawet wyznawcy tej sekty zaczną zadawać wtedy niewygodne pytania.
Ale kto wie, może Kamińska i Wąsikowa nagle wykażą zrozumienie, że ich mężowie muszą dalej siedzieć byle tylko prezespan miał swój mit założycielski nr 18.
No, Wąsikowa, byle do wiosny. Jak dobrze pójdzie to od kwietnia piec już nie będzie potrzebny.
Polecenia wydaje nadal wyłącznie Kaczyński. Głupcy z pałacu sami w sobie nie byliby tacy szkodliwi.
Mastalerek to oficer prowadzący niedojdę Dudę.
Nadprezydent Mastalerek ogłosi swoja decyzję za pośrednictwem Dudy
Ułaskawi jeszcze dziś.
decyzję podejmuje kaczor a nie tych 2 głupków
I zająć się tym, czym się masztalerz zajmować powinien, czyli końmi!
oficer?? No bez przesady!
Naturalnie. W SB oficerem prowadzącym mógł być faktycznie oficer lub sierżant czy tam kto. Prowadził tajnego współpracownika - kazał mu wykonywać konkretne zadania, które tw potwierdzał podpisem. Mastalerek jest oficerem prowadzącym jawnego wspólpracownika, ale, jak widać, nie wymaga potwierdzenia zadań podpisem, co powinien robić, bo jego współpracownik jawny, ps. Anżej, Długopis, Debil, Maliniak jest wyjątkowo tępy i zapomina.
Andrzej przestań pieprzyć give us a break
Najpierw trzeba wypieprzyć tę namiastkę prezydenta, dopiero będzie normalnie.
Tak. Mamy to szczęście.
Kradnę
Biedny Parszywy Dwunastek. Tyle mu spadło na pustą głowę.
piękne
W sumie, ten pisduś nie ma już nic do stracenia. Dotelepie się jakoś do końca swojej żałosnej rezydentury, a potem nikt go nawet na ciecia parkingowego nie zatrudni. Będzie odcinał kupony z tego, co jemu i jego głupiej dziuni wypłacono z naszych podatków i z niepokojem nasłuchiwał, czy o 6 rano nie odwiedzą go smutni panowie. Przez te ostatnie kilkanaście miesięcy chce się jeszcze oddawać złudzeniom, ze cokolwiek znaczy.
Jedenastek! Był jedenasty na liście.
Aaaaa, faktycznie. To zwracam mu "honor", skoro był ktoś jeszcze gorszy od niego...
tak, ale bez tego przecinka
No chyba,że ta kara to zbrodnia.
nie wiem, czy tu chodzi o litosc. To raczej chec wygrania tej bitwy o dwoch przestepcow. W rodzaju " a ja wam pokaze, ze moge..." rezydenta.
Zrób mi laske i używaj proszę polskich znaków.
widzisz... chodziło mi o ŁASKĘ ;)
on nie ma jaj ani kręgosłupa a rozum mu ukradli chyba...
miękiszony jaj nie mają!
nie wiem czy on kiedykolwiek miał jaja :)
Tu chodzi o nacisk na Bodnara, żeby ulegając uznał tym samym, że pierwsze ułaskawienie z 2015 roku było prawomocne. To ma być zabezpieczenie, żeby pod koniec swojej kadencji prezydent w taki sam sposób, już legalnie, mógł ułaskawić wszystkich z PISu, którzy zostaną postawieni w stan oskarżenia bądź skazani w wyniku działania komisji lub afer, które zostaną ujawnione.
Była taka próba kradzieży, ale złodzieje odeszli z kwitkiem. Nie znaleźli.
Wystarczy ich nie skazywać prawomocnie przez następne 1,5 roku. To dla wymiaru sprawiedliwości dosyć krótki czas, zważywszy, że zarzuty są bardzo poważne.
W 2015 też nie byli skazani prawomocnie. Jeżeli tamto ułaskawienie uznać za legalne, to otwarta droga do masowych ułaskawień jak to ładnie zostało nazwane, żeby uwolnić sąd od zajmowania się oskarżeniami
uznano, że jednak nielegalne
To nawet nie są wydmuszki, a co dopiero mówić o jajach.
mnie ta cała szopka sprawiła niemała satysfakcję, po raz kolejny Duda udowodnił Suwerenowi, że nie ma żadnych kompetencji do sprawowania urzędu Prezydenta RP