Wieczorne spotkania z prezydentem to zaprzeczenie niezależności władzy sądowniczej od wykonawczej. Świadczą, jak bardzo Sąd Najwyższy kierowany przez panią Manowską nie jest niezależny. Prezydent nie ma prawa konsultować z panią Manowską żadnych kroków ani decyzji. I już same nocne spotkania budzą niepokój - mówi mec. Maria Ejchart, wiceministra sprawiedliwości

Dorota Wysocka-Schnepf: Pani minister, decyzja wykonawcza sądu w sprawie zatrzymania panów Kamińskiego i Wąsika kończy ten przedłużający się spektakl w sprawie obu panów czy spodziewa się pani jeszcze kolejnych odsłon?

Mec. Maria Ejchart, wiceministra sprawiedliwości: Jest to etap w procesie wykonania kary. Nie wiem, czy nazwałabym go spektaklem, jest to normalny proces wykonywania prawomocnej kary pozbawienia wolności. Warszawski Sąd Rejonowy podjął wczoraj decyzję o nieuwzględnieniu wniosków obrońców panów Kamińskiego i Wąsika o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności, wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia ich do jednostki penitencjarnej. Dzisiaj rano dokumentacja została przekazana warszawskiej policji oraz jednostce, w której mają przebywać panowie Kamiński i Wąsik. Przed nami zatrzymanie i doprowadzenie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Jeśli "w każdej chwili", to czemu wydają oświadczenia przed mikrofonami, a policji nie ma? To są jakieś jaja, a nie państwo.
    @poszepszyński
    SN doklejoną taśmą klejącą nową izbą wydał wyrok, że nie można zatrzymać skazanych podczas wydawania oświadczeń na dziedzińcach pałaców prezydenckich w Warszawach.
    już oceniałe(a)ś
    23
    0
    @ityle
    Pałac prezydencki i jego dziedzińce nie są eksterytorialne. Takimi eksterytorialnymi miejscami są ambasady państw.
    Proponują, aby przy pomocy dronów obaj dżentelmeni wybrali się do jakiejś ambasady (np. białoruskiej, do "ciepłego człowieka") i tam poprosili o azyl !
    już oceniałe(a)ś
    20
    0
    @ityle Dobre :) Szkoda, że tak mało tu komentujących posiada sarkastyczne poczucie humoru.
    już oceniałe(a)ś
    14
    0
    @poszepszyński
    Polityka i PR proszę pana. pis zrobi sobie z tego pożywkę, gdyby policja musiała wynosić (obstawiam bierny opór podczas zatrzymania) posłów z pałacu. I zrobią z nich męczenników.

    Myślę, że premier czeka aż Dude ułaskawi i problem "się rozwiąże".
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    @sprytnyrysiu
    Dla obu przestępców się chwilowo rozwiąże ale wkład długopisowy doda sobie kolejny paragraf do kolekcji.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Kryminaliści, kamiński i wąsik, już urządzili się w dudzie.
    Mają pokoik, łóżeczka, kołderki i łyżeczki.
    Tak będą walczyć o wolność pis dzielców.
    A duda...?
    No cóż.
    To teraz strażnik, w końcu, kryminalistów.
    @bra-tanki
    Pałac prezydencki nie jest miejscem eksterytorialnym, podlega polskiemu prawu. Jego mieszkańcy również.
    już oceniałe(a)ś
    16
    0
    @bra-tanki
    Znaczy klawisz?
    już oceniałe(a)ś
    11
    1
    @bra-tanki
    Juz teraz oficialnie
    już oceniałe(a)ś
    10
    0
    @kash
    *Oficjalnie
    już oceniałe(a)ś
    7
    0
    @bra-tanki
    bo, "Równa ich była rączość, równa była "praca";
    Godzien jest pałac Paca, godzien Pac pałaca" :))) kabaret moralnego niepokoju, koń polski, kabaret skeczów męczących i wiele innych razem nie wymyślili by lepszego cyrku jak duda&company
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    prezydent mojego kraju chroni przestępców
    @wibrafon null
    A przysiegal ,ze bedzie bronil konstytucji.
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    @canadiana
    a czego on nie przysięgał?
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Uprzejmie donosze, ze pp. W. i K. sa - cytuje - "u prezydenta".
    To tak, gdyby ktos pytal.
    już oceniałe(a)ś
    35
    0
    Hmmm. No to daczego nie zostali zatrzymani, jak wychylili łby na chwilę od ukrywającego ich Du()y??
    już oceniałe(a)ś
    36
    1
    czegoś takiego jeszcze nie było duda ukrywa przestępców w pałac kiedy to się skończy czy znów trzeba wyjść na ulice
    już oceniałe(a)ś
    34
    0
    Czy był kiedyś przypadek, żeby były Minister Spraw Wewnętrznych poszedł siedzieć?
    I to niecałe 3 miesiące po zakończeniu urzędowania?
    @rozliczymy_to_wszystko
    teraz będzie.
    już oceniałe(a)ś
    15
    0
    Pan Wąsik płakał.
    Pan Duda jednak ułaskawi.

    Cóż mogą zrobić szczere łzy?
    @GabrielFikcyjny
    ...kwity, kwity, i zapewne nie tylko ... .
    Płacze albo roni łzy zupełnie kto inny.
    [szukaj u Żulczyka]
    już oceniałe(a)ś
    6
    0