Każdego dnia publikujemy setki tekstów, nasza strona zmienia się bardzo dynamicznie. W tym miejscu zbieramy najważniejsze wydarzenia dnia.

Trwa wojna w Ukrainie. 358. dzień rosyjskiej inwazji relacjonujemy tutaj

Najważniejsze wydarzenia z czwartku 16 lutego:

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Więcej
    Komentarze
    Tylko tyle? Trzy zdarzenia? A reszta gdzie? Do ONET-u nie zaglądacie, to nie ma co Wam podpowiadać. Dodam tylko, że u Przyłębskiej zapleśniały kiszone ogórki. Bęc!
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    Miarą INTENSYWNOŚCI trzęsień ziemi jest uwalniana energia, którą mierzy się w skali (logarytmicznej) Richtera. Powtarzam: intensywności (ew natężenia, lub, gorzej siły).
    Te słowa i pojęcią są znane w fizyce i technice. Nie ma słowa MAGNITUDA ! Jest w angielskim magnitude, no ale to w angielskim.
    Czy dziennikarze muszą gęgać, zamiast mówić po polsku?
    Wstyd, pszę państwa, wstyd.
    "Iż Polacy nie gęsi, ...."
    @rjbb
    Za wikipedią:
    Magnituda (łac. magnitudo "wielkość" od magnus[1], ang. moment magnitude scale (skrót MMS; MW lub M)) – liczbowa miara wielkości trzęsienia ziemi, oparta na wielkości tzw. momentu sejsmicznego[2]. Pierwszą wersję opracował w 1935 r. Ch.F. Richter do sklasyfikowania lokalnych wstrząsów kalifornijskich[3]. Opracowana przez niego „skala magnitud” została później nazwana skalą Richtera.

    Poza tym przed "lub" ani "zamiast" nie stawia się przecinka Panie językoznawco.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0