Pan Obajtek szukał ziemi na Mazurach, no to mu pomogłem - mówi "Wyborczej" mazurski biznesmen Paweł Petrusewicz. Ma na koncie wyroki za oszustwo i nielegalne posiadanie broni. W sprawie pojawia się też ślad spółki Profbud, od której Obajtek korzystnie kupił apartament.

Projekt aktu notarialnego, na podstawie którego prezes Orlenu Daniel Obajtek miał zostać właścicielem hektarowej działki nad jeziorem Kisajno koło Giżycka, ujawnił portal Poufnarozmowa.online. Portal, który od lipca 2021 r. publikuje maile szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, kilka dni temu ogłosił, że zaczyna ujawniać materiały ze skrzynki Obajtka.

Ślad Profbudu

Dokument pochodzi z 8 września 2020 r. Notariusz z Giżycka przesyła go do Petrusewicza, a Petrusewicz przekazuje Obajtkowi. To warunkowa umowa sprzedaży działki o powierzchni 1 ha, położonej bezpośrednio nad jeziorem. W imieniu Obajtka działkę (jako pełnomocnik) ma kupować Robert Harasimiuk, wtedy prezes Zarządu Orlen Petrol, dziś na czele należącego do Orlenu Ruchu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Skoro okradał wujka to trudno aby nie okradał narodu
  @premie-nam-sie-naleza
  czy on kupił cokolwiek po rynkowej cenie, bez układzików i znajomości?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Obajtek jest za mało rozganięty, żeby zauważyć różnicę pomiędzy skrzynką na interii a skrzynką służbową w koncernie. Ale raczej to nie dziwi u kogoś, kto w cv wpisał znajomość systemu XP i Windows 7.
  @gg124
  Doskonale wie, że do służbowej skrzynki mają wzgląd służby i będą mieć następcy po PiS. Dla tego jak Pinokio i Dworczyk używają privy. A te łatwiej złamać. Nie chcą zostawiać śladów dla przyszłych śledczych.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  @i-k
  Ale jakim kretynem trzeba być, żeby używać poczty interii czy wp jak Dworczyk. To już Gmail jest dużo bezpieczniejszy a są jeszcze lepsze rozwiązania typu protonmail.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @gg124
  w duży punkt !!!!!!!!!!!!!!! celnie wyjątkowo !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Miejsce tego patologicznego złodzieja i oszusta jest w kryminale Po wyborach tak się powinna ta kariera Nikodema D czasów PiSu skończyć. Na pewno można tego krętacza skazać za przekręty podatkowe,zaniżanie wartości uszczuplające należny podatek
  już oceniałe(a)ś
  110
  0
  Brudna pała zawsze tam gdzie kryminaliści, skazańcy i złodzieje! Nie dziw ze Król Złodziei Jarosław Kaczyński traktuje go jak Dar Boży
  już oceniałe(a)ś
  103
  0
  mafijne państwo.ciągną nas w stronę putina dla swojej wygody, a my jak te barany .niedobrze sie robi
  już oceniałe(a)ś
  74
  1
  No to dogadali się jak swój ze swoim.
  Kolo spod celi z przeszłości z typem spod celi już niebawem.
  już oceniałe(a)ś
  70
  0
  Jak to swój ciagnie do swego.
  już oceniałe(a)ś
  50
  0
  Liczę na lepsze kąski, posady dla pisdzielców, przewały na dotacjach, taaaakie tam?
  już oceniałe(a)ś
  51
  1