To reakcja na poniedziałkową konferencję prasową Mateusza Morawieckiego. Szef rządu wyszedł do dziennikarzy, gdy świat zobaczył wstrząsające zdjęcia z Buczy. Morawiecki mówił wtedy, że „tworzy się mapa ludobójstwa XXI wieku". - Kiedy patrzymy na te straszne zbrodnie na kobietach, dzieciach, nasz krzyk powinien być jeszcze głośniejszy. Rosjanie dopuścili się zbrodni wyjątkowych, zbrodni ludobójstwa – komentował.
Liderów krajów UE wezwał do „zdecydowanych działań". Prezydenta Francji Emmanuela Macrona publicznie pytał: - Prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem? Co pan osiągnął? Ze zbrodniarzami się nie negocjuje. Negocjowalibyście z Hitlerem, Stalinem? Dość gry na zwłokę, dość kręcenia, potrzebne są zdecydowane sankcje, te nie działają – przekonywał.
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Ależ Macronowi są te wypowiedzi na rękę. Atakuje go Morawiecki, który miesiąc przed wojną spotkał się LePen, Orbanem i innymi:
"Liderka francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, premierzy Węgier i Polski Viktor Orbán i Mateusz Morawiecki, a także przywódcy nacjonalistycznych partii z Hiszpanii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Litwy, Rumunii i Holandii spotykają się w weekend w Madrycie."
Jakos zyjemy ? Naprawde to nazywasz zyciem? Na co czekasz - az cie zamkna i wtedy sie obudzisz?
Mówię "jakoś".
Jeszcze trochę i sobie już nie pożyjesz jak obecnie.
100/100. Piszę o tym od dawna. PiS idzie na pasku Putina. Kim jest Krzywogęby?
Trudno przewidziec, czy wygra. Zdecyduje elektorat na prowincji, gdzie faworytka jest Le Pen.
Sytuacja przedwyborcza we Francji przypomna mi bardzo to, co znamy z Polski.
Dla nas, dla Europy wygrana Macrona bylaby gwarancja polityki opartej na transparentych demokratycznych relacjach.
Wygrana Le Pen-putinizacja polityki miedzynarodowej. Poczatkiem katastrofy.
Ładna polszczyzna ,... c'est quant à la forme, le fond on ne peut pas mieux. Merci
Taki pionek jak Krzywousty to moze co najwyzej drzwi otworzyc czy w reke pocalowac. Zebrak.
Natomiast Macron nie spieprzył swoich stosunków z Moskwa. Mają się świetnie. Dzwonią do siebie chyba codziennie. Normalnie kumple.
Order to gó... ,liczy się kasa!
będzie mu się odbijać? To w przypadku gdyby wyrzekł się tych znajomości, ale nic z tego, on jest w tym proputinowskim skrajnie prawicowym obozie.
Definicja hipokryty pasuje jak ulał. Ale dla mnie to zwykły, ordynarny, kłamca bez honoru. A, na marginesie, jak to świadczy o jego wyborcach.
Pan Mateusz przyjmowal w Polsce pania Le Pen jak wybitnego polityka... teraz zdaje sie juz o tym nie pamietac, podobnie jak o przyjazni z Orbanem.
Oni sa popie...ni Kierunek Putin i faszyzm
Morawiecki zauroczył się Le Pen, bo ona mniej brzydka niż własna żona. Poza tym MM jest świerm. i tyle. Hj!
A zachowuje się jak Papkin.Tylko krzyczy i nic z tego ie wychodzi .