Gdy chodzi o osobę o. Ludwika, to swoimi czynami, bezinteresownością, w pełni uwiarygodnia swoją postawę. Kieruje nim miłość do Kościoła - fragmenty rozmowy ?Tygodnika Powszechnego?(10 marca) z abp. Henrykiem Muszyńskim

Artur Sporniak: O. Ludwik Wiśniewski w artykule "Gdzie my jesteśmy?" ("TP" nr 9 i 10/2013) postawił wyrazistą i popartą przykładami diagnozę. Postawił też szereg pytań niektórym biskupom. Odczytujemy to jako głos proroka. Tymczasem w odpowiedzi abp Józef Michalik podczas mszy przed niedawnym zebraniem Konferencji Episkopatu mówił o "fałszywych prorokach". "Trzeba reformować siebie, swój zakon, parafię, swoją rodzinę i pokornie, w ciszy klasztornej celi modlić się o światło wiary pogłębionej, a nie biegać po gazetach i stacjach telewizyjnych z nawoływaniem do reformy papieża, biskupa, Kościoła" - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu. Czy "dialog" w polskim Kościele ma polegać na podważaniu uczciwości stawiających niewygodne pytania?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    I co dalej,kto ma zebrać i nadać moc światłym kapłanom?Czas,wielki czas.
    już oceniałe(a)ś
    25
    1
    Typowe poglądy dla współorganizatora okrągłego stołu.
    już oceniałe(a)ś
    1
    2