Wyglądają niepozornie. Bladoszare, z mocnym dziobem do wyłuskiwania bezkręgowców z ziemi, ważą do kilograma. Ptaki kagu są jedynym przedstawicielem rodziny kagu (Rhynochetidae). Żyją tylko na położonej na Oceanie Spokojnym Nowej Kaledonii, cech odróżniających je od wszystkich znanych gatunków jest mnóstwo.
- To gatunek endemiczny, unikalny. Nie ma takiego drugiego. Najbardziej zafascynowało mnie, że tworzą grupy rodzinne. Coś na kształt wilczych rodzin - mówi prof. Roman Gula z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. To właśnie ta placówka od 21 lat prowadzi badania kagu na Nowej Kaledonii rozpoczęte przez Jörna Theuerkaufa, do którego dołączył prof. Gula.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
'człowiek to największy szkodnik i pasożyt na Ziemi'
Nawet jeśli ma takie poglądy jakie się nam podobają?
I znowu ktoś nie rozumie jak działa świat. Człowiek jest częścią natury tak jak wszystkie inne zwierzęta, i ogólnie żywe organizmy. Nie jest ani największym ani najmniejszym szkodnikiem bo to pojęcie nie ma sensu. Człowiek żyje i rozmnaża się tak samo jak inne organizmy.
Bez badań możesz sobie założyć co se zachcesz i dopisać sobie do tego jakąklwiek szansę. I być z siebie bardzo zadowolonym, że się ze sobą zgadzasz.
Ciebie nie słuchać, a plusującemu drobnomieszczaństwu nie umiem zbytnio współczuć, jest mi was szkoda.
Podobnie jak nie rzucamy śmieci na ulicę, usprawiedliwiając się, że przecież tam już jakieś śmieci wcześniej leżały, nie pozwalajmy naszym domowym pupilom polować, dobijając resztki dzikich populacji.
Psy tak, koty jak napisano, nie mają wpływu.
I jeszcze wyjaśnij, jakie zagrożenie dla ludzi stanowią koty?
Na Kaledonii. W Polsce koty dziesiątkują ptaki