Sportowiec nie jest w stanie kontrolować tego, co ktoś zrobi, powie i napisze. A skoro nie jest w stanie, nie powinien się tym zajmować, bo tylko marnuje energię. I daje komuś władzę nad sobą - mówi Kamil Wódka, psycholog sportowy.

Michał Szadkowski: W poniedziałek Jerzy Janowicz wygrał na Wimbledonie pierwszy mecz w Szlemie od dwóch lat i przed konferencją zażądał, by jeden dziennikarz opuścił salę, bo nie będzie odpowiadał na pytania. Gdy ten wyjść nie chciał, tenisista zerwał konferencję. Co nam to zachowanie o nim mówi?

Kamil Wódka: Trudno mi się na ten temat wypowiadać, bo nie znam sprawy od środka. Ale obserwując takie sceny, budzi się we mnie troska. Tak zwyczajnie, po ludzku. Praca sportowca polega nie tylko na występach na boisku, korcie i macie, ale także na uczestniczeniu w konferencjach. Takie są reguły gry. Sportowiec nie decyduje, z którym dziennikarzem chce przebywać w sali konferencyjnej. Mówiąc najdelikatniej, zachowanie Janowicza udowadnia, że zajmuje się nie tymi sprawami, którymi zajmować się powinien.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  doczytałam do tego momentu: "Przebywanie w wirtualnej rzeczywistości, a zwłaszcza rzeczywistości z tego gatunku, nie odbywa się bez kosztów. Mówiąc bardzo ogólnie: może dojść do sytuacji, w której przeżycia ze świata wirtualnego mają konsekwencje w realnym życiu." Dalej nie będę marnować swojego czasu na człowieka, który usiłuje takie uproszczenia głosić jak prawdę objawioną.
  @silczak To i tak daleko. Dwa pierwsze słowa nagłówka "psycholog sportowy" wskazują już, że mamy do czynienia z szarlatanem i konowałem oferującym cudowne rozwiązania problemów, z którymi ludzie borykają się od zarania dziejów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @silczak Mędrzec! Niczego nie powinieneś czytać, skoro wszystko wiesz... :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  winien jest klimat w jakim się wychował.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  penisista ziemny Janowicz sportowo cienki jest... i jakiś głupkowaty
  @leuciscus A to są sportowcy nie "głupkowaci"?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0