Zaczęło się od postawienia filiżanki herbaty, a potem koszmar trwał latami. Richard Gadd, bohater serialu "Reniferek", zdecydował się na terapię wstrząsową. Opowiedział o wszystkim ze sceny.

41,071 maili, 350 godzin wiadomości głosowych, 744 tweety, 46 wiadomości na Facebooku i 106 stron odręcznie napisanych listów - to wszystko wysłała do Richarda Gadda stalkerka. Kobieta przez cztery lata gnębiła swoją ofiarę, dodatkowo wysyłając osobliwe prezenty: pigułki nasenne, bokserki oraz pluszowego renifera.

O gehennie Gadda opowiada serial zatytułowany właśnie tak: "Reniferek". Błyskawicznie wywindował się na pierwsze miejsce najchętniej oglądanych produkcji Netflixa. W serialu jego bohater nazywa się Donny Dunn (prześladowczyni Martha Scott - w tej roli Jessica Gunning), ale gra go sam Richard Gadd, szkocki aktor, scenarzysta i komik.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Michał Olszewski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Skromna propozycja: zamiast katechezy, przedsiębiorczości i innych marnujących czas uczniów bzdur, w szkole powinny być zajęcia z wykwalifikowanym terapeutą, odnośnie do takich tematów jak stawianie granic, zdrowa regulacja emocji etc. Sporo osób można by w ten sposób ochronić przed toksycznymi relacjami, traumami i uzależnieniami.
    @q.piatkow'
    to by była najlepsza i najbardziej przemieniająca społeczeństwo reforma, jaką sobie mogę wyobrazić
    już oceniałe(a)ś
    15
    1
    @q.piatkow'
    Zasadniczo jestem tego samego zdania: edukacja w Polsce nie daje młodym ludziom narzędzi, żeby wieść szczęśliwe życie, nie krzywdzić innych ludzi i być wartościowym członkiem społeczeństwa. Ale nie zgadzam się, że przedsiębiorczość dobrze uczona jest zbędna. Tu nie chodzi o to, żeby każdy był przedsiębiorcą, ale proszę pomyśleć ilu ludzi w Polsce tkwi w pętli kredytowej, ilu popełnia kompletnie bezsensowne inwestycje, źle lokuje ciężko zarobione pieniądze itp. To też jest źródłem życiowych dramatów, a to dość elementarna wiedza i niektórych błędów można by uniknąć.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    @jariwa63
    Ok. Gdyby był ogólny przedmiot pt. "ekonomia praktyczna", miałoby to sens. Natomiast w obecnym kształcie jest to raczej agitka w kierunku "zausz firme!". W sytuacji, gdy większość ludzi będzie pracownikami, a szkoła nie uczy nawet o podstawowych prawach pracowniczych, trudno nie odnieść wrażenia, że ten przedmiot wprowadzono, aby mniejszość zyskiwała kosztem większości.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Trudne do zrozumienia póki ktoś sam w normalnym nudnym życiu w zwykłej nudnej sytuacji jakich mamy tysiące co dzień nie ma pecha natknąć się na stalkera/stalkerkę.Co gorsza otoczenie długo nie widzi problemu,a sama ofiara początkowo nawet nie rozumie że właśnie zaczyna się koszmar
    już oceniałe(a)ś
    57
    1
    To wymaga pomocy. Dla OBU stron.
    już oceniałe(a)ś
    28
    1
    Genialnie zagrany mocny serial!
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    A mogli się pobrać i żyć długo i nieszczęśliwie jak wielu naszych bliźnich
    już oceniałe(a)ś
    13
    5
    Według mnie jeden z lepszych seriali Netfliksa - sama historia wydaje się prosta, obok jednak wypływa masa wątków niedających się ocenić zero-jedynkowo. I w tym cały urok - w niejednoznacznościach, szarościach, rozmyciu, przenikaniu ról ofiary i sprawcy. Pojawiają się wątpliwości, na ile mamy wpływ na nasze decyzje, pytania o umiejętność stawiania granic, odpowiedzialność za siebie, gdy niesiemy bagaż swoich lęków, wstydu.
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    "Sytuacja w tej chwili wygląda tak, że, powiedzmy, ona nie ma możliwości skontaktować się ze mną"

    Zabił ją?
    już oceniałe(a)ś
    8
    2
    Pytanie ojca: "A ja jestem mężczyzną?" Po dorastaniu w Szkocji w Kościele katolickim...
    już oceniałe(a)ś
    0
    0