W Muzeum Sztuki Nowoczesnej Agnieszka Polska pokazuje film o elektryfikacji wsi, w Polin - Wilhelm Sasnal malarstwo o Zagładzie. W Koneserze zobaczymy 70 obrazów Beksińskiego, a w Zachęcie "Zimną rewolucję".

Agnieszka Polska w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

„Plan Tysiącletni" to najnowsza praca Agnieszki Polskiej, którą od piątku możemy oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Artystka znana jest z krótkich filmów, przeważnie animacji, w których wykorzystuje zdjęcia m.in. ze starych czasopism. W 2017 została laureatką prestiżowej niemieckiej Preis der Nationalgalerie (nagrody Galerii Narodowej).

Nowy projekt Polskiej – film wyświetlany na dwóch ekranach, które wypełniają wysoką na 11 metrów salę wystawienniczą Muzeum nad Wisłą – opowiada o procesie elektryfikacji polskiej wsi tuż po II wojnie światowej. W tej wideoinstalacji zagrali aktorzy i aktorki: Jaśmina Polak, Bartosz Gelner, Piotr Polak i Julian Świeżewski, a swojego głosu użyczyła wokalistka i artystka dźwiękowa Antonina Nowacka.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Skoro autorka artykułu poleca wystawy w Warszawie na które warto się wybrać, to dlaczego pomija bardzo ważną wystawę prac Anny Bilińskiej w Muzeum Narodowym? Rzetelność wymaga uwzględnienia wszystkich ważnych wystaw, a nie tylko wybranych.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0