W pokazywanym na festiwalu w Gdyni filmie "Imago" Olgi Chajdas obserwujemy karierę i miłosne przygody głównej bohaterki. Ale fabuła stoi w miejscu i z każdą minutą jest coraz mniej interesująca.

Sławka poznała w sopockim SPATiF-ie. Podobno dostrzegła go siedzącego na parapecie. Rzuciła, że to będzie jej mąż. Podbiegła do niego i poinformowała o tym, co się wydarzy. Taka była: odważna, bezkompromisowa, bezpośrednia. Kilka lat później wzięli ślub.

"Imago". Portret bezkompromisowej artystki

Elżbieta "Malwina" Wyczyńska była wokalistką legendy trójmiejskiej sceny alternatywnej Pancernych Rowerów. Kapelę na początku lat 80. założyło trzech szesnastolatków: gitarzysta Michał „Misiek" Orlewicz, wokalista Roman „Asfalt" Sebastyański oraz Jędrzej "Kodym" Kodymowski, założyciel kultowej Apteki. Wyczyńska odeszła z Rowerów wiosną 1986 r. Śpiewała też w innych awangardowych zespołach: m.in. wspomnianej Aptece i Szeleście Spadających Papierków.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Oto film o wolności i wyborze. Brzmi sexy?" Moim zdaniem brzmi interesująco, intrygująco, ciekawie ale nie sexy. Nieudana, niepotrzebna próba nadaniu słowu sexy nowego znaczenia.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Wczoraj widziałem. Zmarnowane dwie godziny. Zdecydowanie odradzam.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Młody człowieku, zamiast pisać: "nie kupuję", proszę pisać: "nie akceptuję, nie przyjmuję, nie wierzę". Na początek zalecam więcej czytać, mniej pisać, bardziej uważać
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  "Na pomysł filmu o Wyczyńskiej wpadła jej córka ? Lena Góra, którą szersza publiczność w Polsce poznała dzięki filmowi "Roving Woman" Michała Chmielewskiego, wyprodukowanemu przez Wima Wendersa, w którym krótko ostrzyżona aktorka zagrała kobietę przemierzającą Stany skradzionym autem."

  Czy Pan oglądał ten film? Włosy do ramion są Pana zdaniem "krótko ostrzyżone"? Wiem, że pamięć płata figle, ale łatwo znaleźć kadr z tego filmu, jeśli się dobrze nie pamięta.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4