Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak pięknie! Mam kilka takich cebulek w trawie, może też się tak rozrośnie?...
  @KillerQueen
  jest spora szansa, ale musisz pozno zaczynac koszenie tranwika, a grabienie/areacje/wertykulacje wykonywac na jesien - tak, zeby na wiosne cebulice mialy czas wytworzyc liscie i po kwitnieniu wzmocnic cebule - jesli te liscie zostana za wczesnie skoszone to cebule nie beda sie mogly regenerowac po kwitnieniu i beda oslabione - wtedy mniejsze szanse na wytworzenie cebul potomnych - u mnie trawnik jest niebieski na wiosne - niewiele mniej niz na tych zdjeciach - cebulice same sie "rozeszly" po trawniku :D
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @MikeLwPozn
  Mój trawnik (jesli nadal można to tak nazwać) jest mocno zdewastowany po ingerencjach dzików i wyczynach piłkarskich moich wnuków, więc koszenie praktykuję rzadko, bo nie bardzo jest co kosić, a poza tym gleba słaba. Ale dzięki za poradę, wiem, że koszenie dopiero po zaschnięciu liści dotyczy wszystkich cebulowych roślin - krokusów itd.
  Może Cię natomiast zainteresuje, że kilka cebulic wyrosło w oległości ok. 20 metrów od miejsca, w którym były posadzone. !????!? Czy to możliwe, żeby podłe dzikie świnie, ryjąc mój ogród bez sumienia, przeniosły je aż tak daleko?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @KillerQueen
  cebule mogly przeniesc przypadkowo dziki lub nornice, mogly byc tez zawiazane nasiona i przeniesione np przez mrowki (w ten sposob rozprzestrzeniaja sie np szafirki)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0