Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  A w moim przekonaniu była to zemsta Chruszczowa m.in. za upokorzenie, jakie sprawił mu Kennedy, zmuszając do odwrotu armadę floty sowieckiej. Oswald był wyszkolony w ZSRR przez KGB. Przez KGB prowadzony w Dallas i ukatrupiony po zamachu z inicjatywy KGB. Analogicznie było z zamachem na JP II z Ali Agcą w roli zamachowca. Temu z kolei się udało, bo ukatrupić zamachowca miał bułgarski agent - oferma. W obu przypadkach tak USA, jak i Watykan wybrały jednak opcję "ciszej nad tą trumną", choć każda władza z innych pobudek. Tylko hymn KGB pozostaje ten sam: "My jesteśmy tanie dranie, dranie tanie niesłychanie...itd." (cyt. za Przyborą i Wasowskim).
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  W Dallasie?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Książka "Mortal Error: The Shot That Killed JFK" została napisana przez Bonara Menningera i opublikowana w 1992 roku. Autor przedstawia w niej kontrowersyjną teorię na temat zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku.

  Główna teza tej książki opowiada, że strzał, który zabił Kennedy'ego, był wynikiem przypadkowego wystrzału broni palnej przez agenta Secret Service. Menninger sugeruje, że agent, którym jest George Hickey, przypadkowo oddał strzał, gdy próbował zareagować na atak na prezydenta.

  Książka opisuje analizę dowodów, szczegółowo omawiając sekwencję zdarzeń, a także przedstawia badania balistyczne i świadectwa świadków. Autor stara się przekonać czytelników, że oficjalna teoria o zamachu wymaga ponownego rozważenia.

  Jednak warto zauważyć, że teoria przedstawiona w "Mortal Error" nie zdobyła szerokiego poparcia wśród historyków i badaczy. Oficjalne śledztwo, takie jak Komisja Warrena, doszło do wniosku, że zamach na Kennedy'ego został przeprowadzony przez samego Lee Harveya Oswalda. Książka Menningera pozostaje jednym z wielu kontrowersyjnych punktów widzenia na temat tragicznych wydarzeń z 22 listopada 1963 roku.
  @jankowiak
  Kolejna bzdurna historia. W tej sprawie już nie ma co wyjaśniać
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @jankowiak
  Jedyna teoria, która klei fakty
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @tomkul
  Jedyna, która klei to ta oficjalna. Od jej ogłoszenia powtarzano śledztwo, robione kolejne eksperymenty, badano ponownie zebrany materiał i nie znaleziono kompletnie nic nowego.
  Lee Harveya Oswald był wariatem, który postanowił przejść do historii i trzeba się z tym pogodzić
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @tomkul

  Wyjasnia tez, dlaczego pelna dokumentacja odnosnie zamachu na JFK pozostaje utajniona.

  Gdyby analiza Bonara Menningera okazala sie prawdziwa, to bylby ogromny skandal dla Secret Service.

  Mieli chronic prezydenta, a go przez przypadek zabili...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @jankowiak
  Co jakiś czas ujawnia się utajnione dokumenty z tej sprawy. Prawie zawsze są to zeznania podatkowe osób powiązanych ze sprawą (Amerykanie już tak mają) i prawdopodobnie w pozostałej nieujawnionej części nic więcej nie ma.
  Takie hipotezy jak Bonara Menningera to tylko sposób na zarobienie paru centów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @mart223 "Lee Harveya Oswald był wariatem, który postanowił przejść do historii..."

  Moze. Teraz idz na strzelnice i oddaj ze sztucera trzy celne strzaly do ruchomego celu, na odleglosc 60 metrow w SIEDEM sekund. Smialo...

  Przypomne, ze Oswald byl mizernym strzelcem, a nie zadnym wyszkolonym snajperem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @jankowiak
  " ze Oswald byl mizernym strzelcem" To mit. Oswald był żołnierzem Piechoty Morskiej. Jej żołnierze słyną między innymi z tego, że są bardzo dobrymi strzelcami. Ujawnione wyniki Oswalda z wojska potwierdzają, że był dobry.
  Widziałem kiedyś pokaz robiony przez zawodowca tą bronią. Dał sobie radę w 7 sekund, to wcale nie tak mało.
  60 metrów dla zawodowca to niewiele, zwłaszcza, że cel poruszał się powoli. Pierwszy strzał był niecelny, Oswald jednak jak każdy zawodowiec szybko wprowadził poprawkę i już kolejne dwa a zwłaszcza trzeci były celne.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @jankowiak
  Słyszałem o tym. To najlepsza wersja jak dla mnie. On wystrzelił gdy samochód ruszył na odgłos strzału.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Jak w Teksasie to i w Dallasie :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To jedno z najlepiej wyjaśnionych morderstw w historii kryminalistyki.

  Tajemnicą jest tylko to, dlaczego niektórzy ciągle widza tam jakieś tajemnice.

  Ot, taki amerykański Smoleńsk.
  @turpin
  Bo prezydent USA nie może tak po prostu zostać zabity przez jakiegoś wariata
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @PiSPOjednoZŁO
  Z czego się śmiejesz? Ze swojej totalnej ignorancji?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @PiSPOjednoZŁO
  Są ludzie, którzy swoją wiedzę opierają na naukowo wyjaśnianych faktach i tacy którzy wierzą we wszelkie możliwe spiski.
  Oczywiście ci drudzy uważają, że posiedli tajemnicę wiedzy o całym wszechświecie, niedostępną innym. Z tego co wiem to tego się nie leczy, podobnie jak i inne zaburzenia osobowości.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @mart223
  Są też ludzie, którzy wierzą w magiczne kule, w niesamowity sposób skręcające w locie i raniące kilka osób na raz ;) Nie wiem kto bardziej się nadaje na leczenie
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @azzy1
  Nie było żadnej magicznej kuli, która skręciła w locie. Kula trafiła Kennedy'ego a następnie siedzącego przez nim gubernatora Conally'ego. Ponieważ ofiary siędziały w samochodzie tak a nie inaczej, można było mieć wrażenie, że kula skręciła pomiędzy ofiarami, ale nic takiego nie było. Kula o takiej energii nie zatrzymuje się w ciele, ale koziołkuje i idzie dalej stąd dwie osoby zostały porażone, co nie jest bynajmniej niczym dziwnym.
  Taki eksperyment wykonała np. telewizja Discovery i wynik był niemal identyczny.
  Nie wiem co potrzebujesz więcej.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jaka tam tajemnica. Mafia "podziękowała" za niewywiązanie się z umowy. Bratu także. Nic osobistego, tylko biznes. Wskazują na to spisane wspomnienia różnych jej członków. Ale to byłaby hańba dla prezydenta więc spuszczono na to zasłonę milczenia.
  @WJW
  Jaka Mafia? Zabójstwo zostało wyjaśnione na wszelkie sposoby i nie mam pojęcia po co ciągle doszukiwać się drugiego dna.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  Kennedy został zastrzelony bo upaństwowił Komisję Rezerw Federalnych i chciał zakonczyć wojnę w Wietnamie. To było wbrew interesom Wall Street. Johnson natychmiast to odkręcil.
  Trump wycofał USA z WHO i nie chciał aby USA były żandarmem świata. Został unieszkodliwiony medialnie i usunięty z urzędu sfałszowanymi wyborami. Biedni to odkręcił.
  już oceniałe(a)ś
  2
  11