Więcej
  Komentarze
  Wspaniały reżyser. Jeden z najlepszych.
  @szczyg

  Przereklamowany.

  Już i sam 'Nóż w Wodzie' warto oglądać li tylko tylko dla minionych mazurskich pejzaży; najlepiej wyłączyć wówczas irytujące dialogi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Jestem osobą która nie ma litości w ogóle dla wszystkich przestępców - taki zawód wykonuję. Więc nie można mnie posądzać o wyrozumiałość dla przestępców seksualnych. Ale...

  No właśnie.
  Uczciwie przeanalizujmy zarzuty o pedofilę wobec reżysera.
  Jak to było naprawdę?

  No, było tak: na imprezę dziwkarsko-alkoholowo-narkotyczną, młoda niepełnoletnia dziewczyna sama się wprosiła. Nikt ją tam nie zmuszał do przyjścia. Nikt ją nie zwabił jak małe dziecko. Nikt jej nie dolał GHB do oranżady i siłą nie wciągnął do auta i przywiózł na imprę. Sama tam poszła, sama chciała. Była młodocianą imprezowiczką, celowo nie używam słowa "dziwką", bo pogardliwe określenia niczego nie tłumaczą. Młoda imprezowiczka, która wystylizowała się na starszą o kilka lat kobietę, poszła na imprę do pełnoletnich, dojrzałych, ale bardzo młodych ludzi. Tam piła, ćpała i uprawiała sex. Reżyser miał - jak się potem okazało - wątpliwą przyjemność uprawiać z nią sex, za jej zgodą; nie nakłaniał i nie zmuszał ją do sexu. Najlepsze jest to, że ona sama nigdy go o gwałt i wykorzystywanie seksualne nie oskarżyła. Zrobili to głównie konserwatywni - a więc najczęściej załgani i będący hipokrytami - "obrońcy moralności". Tak narodziła się wersja o "pedofilii reżysera", za co jest przeklęty do dziś.

  Taka to prawda o "pedofilii reżysera"...
  @BulgarianShepherd
  Strzeż nas, Panie, od takich przyjaciół...
  już oceniałe(a)ś
  4
  14
  @jentyk2
  Strzeż nas, Panie od załganych, dwulicowych, hipokrytów, od konserwy, od republikanów. A w Polsce, strzeż nas, Panie od PiS...
  już oceniałe(a)ś
  26
  1
  @BulgarianShepherd
  Nie wiem czy to",cała prawda" bo ponoć tą gwałconą małolatę na balangę przywiozła matka w nadziei że rano,tuż po chędożeniu zostanie gwiazdą w Hollywood.
  A ponadto,"zgwałcona"nigdy nie miała pretensji do Polańskiego.Widocznie dobrze gwałcił!
  już oceniałe(a)ś
  13
  8
  @BulgarianShepherd
  Prawdopodobnie na te impreze przywiozla ja matka. Warto wspomniec, ze dziewczyna to nie bylo niewinne dziewczatko ktore nie wie co i jak.
  już oceniałe(a)ś
  12
  4
  @BulgarianShepherd

  Hollywood zazdrosil Mu talentu, dlatego Go oskarżono.
  Geniusz na równi Kubricka.
  już oceniałe(a)ś
  7
  7
  @BulgarianShepherd
  Powtarzanie w kółko tych samych bredni Polańskiemu w niczym nie pomaga. Może zresztą o to chodzi: skompromitować obronę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  @Victoria.Park
  Nie prawdopodobnie, ale na pewno. To jest w aktach sprawy dostępnych publicznie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @JimmyDore
  Głównie prokurator zapragnął być celebrytą.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  @BulgarianShepherd
  Nie ma znaczenia, czy sama się wprosiła, czy przywiozła ją matka. Miała 12 lat. Byli tam dorośli. To oni nie powinni jej podawać alkoholu i/lub narkotyków - ale podawali. Dzieci robią różne dziwne i nieodpowiednie dla siebie rzeczy, głównie z niewiedzy. Takie jest prawo nieletnich. To na nas, dorosłych, ciąży odpowiedzialność za nie, ponieważ wiemy więcej, mamy więcej doświadczenia. Widzisz 12letnie dziecko na imprezie, które się słania? Dzwonisz na policję, proste. Nie podajesz mu alkoholu, narkotyków, nie dotykasz, nie rozbierasz. Polański był dorosłym mężczyzną, doskonale wiedział, co robi. Ona nie.
  już oceniałe(a)ś
  10
  10
  @maria popielnik
  Miała prawie 14 lat. Poza Polańskim nie było nikogo. To była sesja zdjęciowa, sam na sam, nie żadne party. Sto razy to opisywano, ale łgarstwo lepiej krąży.
  już oceniałe(a)ś
  9
  4
  @BulgarianShepherd
  zaraz, zaraz, byłaś/byłeś na tej imprezie?...ilość przymiotników na tę imprezę o ktorej piszesz jest przerysowana i kamuflująca...a pomyślałaś/eś że mogło być odwrotnie , tzn.ten niby Polański na te imprezę podszedł bo dokladnie wiedział ze tam przychodzą młode dziewczyny na luzie, latwe do złowienia i wykorzystania...tak dziala mozg przemocowca...moze nagonka ma swoje podstawy
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @ghost
  Tak, to (prawie) prawda ! To ambitna mamusia podrzucila coreczke do willi Jacka Nicholsona (nieobecnego w tym czasie). Dziewczyna byla umowiona z Polanskim na sesje zdjeciowa (nie balange) - z planami wykorzystania zdjec do lansowania jej w swiecie mody, a moze i filmu...Mimo mlodego wieku ta aspirujaca modelka juz byla doswiadczona seksualnie i slawny rezyser nie musial wykrecac jej reki, zeby zdobyc jej przychylnosc...
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Polecam dokument, w którym Roman chodzi z Ryszardem Horowitzem po Krakowie i wspominają swoje dziecięce lata.
  @mikro_klik
  A jak się nazywa?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Piotr667
  'Polański, Horowitz. Hometown'
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Uwielbiam zdjęcie nr 1, z Komedą i Trzaskowskim.
  już oceniałe(a)ś
  38
  0
  A ja polecam autobiografię "Roman". Świetnie napisana, dużo ciekawych wspomnień z młodości, anegdot, a dla zainteresowanych poruszona jest kwestia uprawiania seksu z nieletnią. Bardzo ciekawa książka.
  już oceniałe(a)ś
  34
  1
  Wspaniały polski reżyser. Zawsze go broniłem w sieci. Nie mam mu za złe, że gdzieś tam w świecie polski chłopak uwodzi obce dziewczyny. Sto lat i więcej Niech żyje nam.
  już oceniałe(a)ś
  41
  9
  100 lat - Roman!
  już oceniałe(a)ś
  13
  3
  Dobre zdjęcia, kawał historii.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0