Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Chylę czoła przed konserwatorami, podziwiam ich odporność. Nie da się nie myśleć o właścicielach tych bucików trzymając je w rękach. Mi samo czytanie o tym sprawia ból. Człowiek niepotrzebnie ewoluował.
  @Zbuntowana_Betanka
  Potrzebnie, tylko w złym kierunku niestety.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @hubba_hubba

  Według mnie tylko ten kierunek był możliwy. Nie istniejemy od 1000 lat. Człowiek miał tyle czasu i nigdy nie wyzbył się okrucieństwa i skłonności do wyrządzania zła dla samej ekscytacji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jako dziecko w latach 70. zwiedziłem z mamą muzeum obozu na Majdanku w Lublinie. To było lato i pamiętam moje wrażenie i przerażenie, kiedy zobaczyłem te stosy dziecięcych bucików. A do tego barak był nagrzany słońcem, więc w środku był zaduch od butów, który działał równie silnie, jak ich widok.
  Po latach większe wrażenie wywarła na mnie tylko wizyta w muzeum II WŚ w Gdańsku, jeszcze przed jego zaborem przez komunistów z PiS.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  A co robią ruscy okupanci z ukraińskimi dziećmi? Powtórka z historii?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Czy praca przy konserwacji butów wymaga jakichś szczególnych umiejętności? A może, jeśli wystarczy do tego parunastogodzinne szkolenie, poprosić o pomoc wolontariuszy? Jestem pewny, że zgłosi się mnóstwo ludzi z całego świata, którzy popracują przy tym za darmo. Sam bym się zgłosił.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Właśnie te buty mnie rozwaliły, kiedy zwiedzałem Muzeum...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Trochę się uratowało, ale kiedy dorośli w Marcu 68 wyrzucono ich ze studiów, miejsc pracy, szkół i mieszkań. Nikt do dzisiaj nie został ukarany. LK 2705
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Malmö.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niemiecka perfekcyjna robota w Auschwitz, ale i tak w rezultacie winni są Polacy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0