Więcej
  Komentarze
  Tak wygląda kraj i społeczeństwo, gdy religia bierze prym nad wszystkimi aspektami życia...
  @KrzychuBart
  Sami sobie tę religię wybrali.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  O taka Polske walczy PIS .
  już oceniałe(a)ś
  31
  1
  dziadekzbielan: Afgańczycy nie mieli żadnej chęci bronić swobód i cywilizacji na modłę zachodnią, więc mają to co chcieli. Mam dla nich zero współczucia, jaki naród, taka władza. Podobnie jak dla Polaków, chcieli mieć rządy talibskiego pis, to mają.
  @babciazbielan
  Też tak uważam, talibowie w stosunku do sił rządowych nie przedstawiali wielkiej siły militarnej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciekaw jestem, czy doczekam się za swego życia jakiegoś ogólnoświatowego trybunału do rozliczania przestępstw, w których religie były źródłem, inspiracją, lub choćby tylko sposobem / ułatwieniem / pretekstem / przykrywką. Przecież dla każdej religii nieustannie bije licznik ofiar. Grupy religijnych bandytów oplotły całą planetę i niczym mafia współrządzą światem. Ci więksi wpływają na losy narodów. Ci mniejsi kradną, albo gwałcą dzieci po kątach korzystając z bezkarności. Na każdym poziomie płyną rzeki szamba, tak
  jakby był to jakiś konkurs kto gorszą będzie mendą. Poszkodowanych przez szamanów wszelkiej proweniencji jest tak wielu, że gdyby to wszystko zebrać, tysiące prawników miałoby robotę na całe życie, a nacjonalizacja majątków kościelnych pokryłaby ledwie ułamek roszczeń.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Afganistan miał szansę na zmiany, ale życie pokazało, że wcale nie ma na to ochoty. Jak widać, nie da się przeskoczyć na raz aż tylu etapów cywilizacyjnego rozwoju i tyle.
  @zwinka1
  Pięćdziesiąt lat temu żyli o wiele bliżej standartów zachodnich niż teraz . Obecnie doszła do głosu najbardziej zacofana część społeczeństwa i siłą narzuca swój styl życia innym.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Życie codzienne w Kabulu to tak jak życie codzienne w Polsce pod rządami pis.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1