Więcej
  Komentarze
  Zdjęcie 2 - pierwszy kosmiczny spacer... Amerykanina. Bo pierwszy w ogóle wykonał Rosjanin Aleksiej Leonow.
  @mamut_wlochaty Obecnie Rosja jest be, więc spacer rosyjski się nie liczy. Ponadto z powodu agresji na Ukrainę, Gazeta Wyborcza nie uznaje lotu Łajki, Gagarina, Tiereszkowej i stacji Mir ;)
  już oceniałe(a)ś
  5
  8
  @mamut_wlochaty "Pierwszy "kosmiczny spacer" Amerykanina." Chodzi o to, że ten Amerykanin, Ed White, wykonał jako pierwszy astronauta amerykański taki spacer. Więc wszystko jest ok jeśli chodzi o astronautów amerykańskich. Jednak autor artykułu pisząc o "spacerach kosmicznych" powinien na pierwszym miejscu wymienić pierwszego człowieka, który takiego spaceru dokonał - Aleksieja Leonowa. Ale wspominać nie warto - przecież to tylko Rosjanin. Również prezentowane zdjęcia sugerują, że Rosjan na ISS po prostu nie ma, są tylko Amerykanie - tylko jak, k***e, oni się tam dostali?
  już oceniałe(a)ś
  5
  7
  @mortimer55 mentalność Łajki, może gorzej
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  Piękne zdjęcia. Tam na górze jest zawsze piękna słoneczna pogoda ;)
  @emeralda To prawda. Można sobie mordkę szybko opalić bo nie ma atmosfery...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Astronauci Cassidy and Marshburn" - jaki piękny polglisz :-)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Po powierzchni Srebrnego Globu spacerowało dotychczas tylko dwunastu ludzi" - warto dodać, że każdy z nich miał na lewym ramieniu amerykańską flagę (żaden jakoś nie miał czerwonej gwiazdy). www.wykop.pl/ramka/1230739/ludzie-ktorzy-chodzili-po-ksiezycu/
  @kosmiczny1 I tę istotną wiadomość warto przypomnieć miłośnikom rosyjskich kosmonautów, którzy owszem Księżyc oglądali z orbity, ale spacerowali i jeździli po nim amerykanie. (jak Rosjanie siądą na Marsie to się zrehabilitują....)
  już oceniałe(a)ś
  0
  2