Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    A przecież u nas w Polsce emeryci policyjni też pracują. Opanowali agencje ochrony, ośrodki szkolenia kierowców, Ośrodki Ruchu Drogowego. I pilnują i uczą i egzaminują. Tyle tylko że mają średnio po czterdzieści pięć lat i nie robią tego za darmo. Ameryka by się mogła dużo od nas nauczyć. Na przykład dawać emerytury po piętnastu latach pracy wyliczone z ostatniej pensji.
    już oceniałe(a)ś
    30
    1
    Dzięki programowi emeryci czują, że są jeszcze potrzebni. Często pójście na emeryturę powoduje różne schorzenia na które ludzie nie mają czasu gdy normalnie pracują.
    już oceniałe(a)ś
    19
    0
    Super! Ale u nas chyba niemożliwe, jaki emeryt zrobiłby coś pożytecznego dla zasady w czynie spolecznym i to jeszcze z uśmiechem na ustach. Nasi wolą narzekać na wina Tuska, siedzieć w domu i opowiadać sąsiadom o swoich chorobach.
    już oceniałe(a)ś
    23
    7
    W Stanach i w Kanadzie w każdym szpitalu, domu opieki, w każdym sklepie organizacji charytatywnej (tak, tam te organizacje zakładają wspaniałe second-handy) jest pełno emerytów-wolontariiuszy. Są uczynni, pomocni, wszystko wiedzą, co mają wiedzieć. Są potrzebni, ułatwiają działanie ważnych instytucji. Kiedy ktoś to zacznie u nas?
    już oceniałe(a)ś
    14
    2
    Amerykanscy policjanci z reguly sluza 25 lat , bo po cwiercwieczu maja prawo do bardzo dobrej emerytury. Oczywiscie wielu z nich dorabia sobie na emeryturze, bo jak ktos ma 45 -50 lat, to z reguly chce pracowac, ale nie musi.Oczywiscie prawda jest ze wielu amerykanskich rzeskich emerytow udziela sie spolecznie, za darmo robiac wiele pozytecznych rzeczy. W Polsce tego sie nie spotyka, bo w Polsce to mlodszym nie chce sie pracowac na etatach. Co kraj to obyczaj.
    już oceniałe(a)ś
    8
    1
    a propos artykułu że "młodzi nie są kretyn@mi" - "w sile wieku" to znaczy "stary" drogi praktykancie
    @q-ku w sile wieku znaczy w pełni sprawny, wiek średni
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    @q-ku Wytłumaczę, co to znaczy "siła wieku" na takim przykładzie: Rozmawiają dwaj kumple, nagle jeden mówi. - Słuchaj stary, za młodu nie byłem w stanie zgiąć wacka dwoma rękami, a teraz daję radę jedną ręką! Czy to możliwe, że z wiekiem robię się coraz silniejszy?
    już oceniałe(a)ś
    0
    3