Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ..i tym ludziom powinniśmy pomagać , wysyłać im pomoc cywilną i wojskową a nie jakimś pieprzonym Saudom którzy niewiele różnią się od ISIS .
  @morgoth1974 mieszkam w UK,znam wielu Kurdów i, kiedy ich pytałem wielokrotnie o to, dlaczego nie jadą do ich wymarzonego Kurdystanu walczyć o niepodległość, bądź tę walkę wspierać (przy okazji przytaczałem im naszą, polską historię. Przypominałem im, że sułtan Saladyn, który pogonił chrześcijan z Jerozolimy, był Kurdem). Są ahistoryczni. Mojej opowieści nie rozumieli, wątek o Saladynie podjęli ohoczo ukrywając zdziwienie o fakcie, lecz uściślając, że byli kiedyś wielkim mocarstwem, które stracili. Nigdy nie stworzyli państwa. Nie mają świadomości państwowej. PPK jest raczej partią komunistyczną, a nie socjalistyczną. Czyli idea a nie świadomość państwowa. Ocalan siedzi w tureckim więźniu za zamachy terrorystyczne. Ale: konkluzja: tych Kurdów , co są w UK - nazywam Ku...wie, przed tamtymi, w ich miejscu - chylę czoła, zdecydowanie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  8
  Jakbym miał przystąpić do jakiejś armii w obecnych czasach to najchętniej do kurdów, aby walczyć z państwem islamskim
  już oceniałe(a)ś
  121
  7
  Niektore piekne, inne moze mniej, ale wszystkie odwazne.
  już oceniałe(a)ś
  108
  5
  no i super, zuch dziewczyny. niech tłuką to robactwo ile się da
  już oceniałe(a)ś
  102
  1
  Piękne to może nie są, ale za zwalczanie brudasów z ISIS zawsze plus. Brawo dziewczyny
  @jestemzalegalem oczywiście że są!!! tak wygląda normalnej urody dziewczyna, nie wymazana toną szpachli, nie wyfotoszopowana, nie napompowana silikonem czy botoxem.
  już oceniałe(a)ś
  110
  4
  @jestemzalegalem jak by je umyć ,ubrać itp. to klękajcie panowie !
  już oceniałe(a)ś
  29
  7
  @jestemzalegalem Czy gdyby chodziło o facetów też zacząłbyś od skomentowania ich urody? Ciekaw jestem, jak Ty wyglądasz ;)
  już oceniałe(a)ś
  35
  1
  @mike1976 W tytule art. była wzmianka o pięknych Kurdyjkach, więc odniosłem się do tego w pierwszej kolejności
  już oceniałe(a)ś
  1
  9
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @jestemzalegalem Są piękne i dzielne.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @jestemzalegalem jak zmażesz z naszych tubylczych dziewoj tapetę i odziejesz w orientalne szatki, ustaw je w rzędzie z kurdyjkami i nie odróżnisz. no może odróżnisz bo typem urody będą się w jakimś stopniu różniły, ale nie samym stopniem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @jestemzalegalem Wybacz, ale dziewczynie ze zdjęcia ilustrującego artykuł połowa naszych wysmarowanych tanimi pudrami rodaczek mogła by buty myć w kwestiach urody. O odwadze chyba nie trzeba nawet pisać.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Odważne dziewczyny. Szacun.
  już oceniałe(a)ś
  88
  1
  w ten sposob w krajach arabskich powoli nadchodzi emancypacja kobiet w europie bylo tak samo zaczela sie I wojna swiatowa mezczyn na front zabrali a kobiety pracowaly w fabrykach tutaj kobiety ida na front i okazuje sie ze strzelac potrafia jak mezczyzni jeszcze 100 lat i bedzie rownouprawnienie na bliskim wschodzie
  @zz1026 Kurdowie nie są Arabami. Kurdowie to potomkowie Asyryjczyków - dumny, waleczny naród. Nie obchodzi ich czy jesteś szyitą, sunnitą , chrześcijaninem , czy żydem. Jeżeli jesteś za wolnym Kurdystanem, jesteś ich bratem. SZACUN i powodzenia z utworzeniem własnego państwa, należy się im, jak żadnemu innemu narodowi.
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @seppuku Czy jednak bracia starsi w wierze ustepuja im w jakims wzgledzie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  kiedyś miałem do czynienia z Kurdami - ich żołnierzami w Turcji - nie chciałbym być ich wrogiem - a kobiety znane są z zaciętości i odwagi i zaskoczę was ale wiele z nich było znakomicie wykształconych i inteligentnych do tej pory nikt nie chciał ich zbroić ale teraz nie ma wyjścia - to jedyna realna silą na Północy Iraku która może walczyć z ISIS - są świetnie zorganizowani maja kilku dziesięcioletnie doświadczenie a kobiety - dumne, harde i bardzo waleczne - wiele z nich o niesamowitej wrexcz urodzie , szybko się starzeją w tamtych warunkach życie nie jest proste ani dla kobiet ani dzieci wspominam ich bardzo mile sa gościnni, sympatyczni , bardzo chętnie pomagają , pamiętają po wielu latach !! spośród ludów Bliskiego Wschodu sa bardziej europejscy niz nawet Turcy ktozy si emaja za bardzo cywilizowanych - w rzeczywistości najczęściej oszołomy muzulmanskie
  @oloros11 tak kilka lat temu też włóczyłem się po tureckim Kurdystanie przez 2 tygodnie, i to jest inny świat inna nacja niż turecka, cholernie uczynni i pomocni ludzie, nieznająca ich języka mogłem z nimi rozmawiać naprawdę długo :) cierpliwi ludzie, chociaż czasami ich PKK przegina... ale to inna historia, teraz przynajmniej mają realnego wroga.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0