Więcej
  Komentarze
  Interesujące zdjęcia. Szkoda, że opisów starczyło dla połowy z nich. Interesujący jest ten Berlin odbudowany: widać mało rowerzystów, są drzewa. Samochody parkują na niektórych ulicach prostopadle do osi jezdni, na innych wzdłuż. Drzewa rosną normalnie, deptaków nie widać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Przede wszystkim nie chcę niczego od Zachodu – niczego dzisiaj i niczego jutro (...) Muszę jednak mieć wolną rękę na Wschodzie." - Hitler - sierpień 1939 "Wszystkie moje przedsięwzięcia są skierowane przeciw Rosji. Jeżeli Zachód jest zbyt tępy lub ślepy, by to pojąć, będę zmuszony dojść do porozumienia z Rosjanami, obrócić się i uderzyć na Zachód, a po jego pokonaniu ponownie zwrócić się z całą siłą przeciwko Związkowi Sowieckiemu." - Hitler, sierpień 1939 "Wystarczy tylko pchnąć drzwi i cała przegniła budowla zawali się z trzaskiem." - Hitler do Jodla przed atakiem na ZSRR. "Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość." - Hitler na zjeździe prawników niemieckich. "Jeśli teraz szkodzę Rosjanom, to tylko dlatego, że inaczej oni szkodziliby mi. Tak robi i dobry Bóg: rzuca nagle masy ludzi na ziemię i niech się każdy sam martwi o siebie. Jeden zabiera drugiemu, i koniec końców pewne jest tylko to, że zwycięża silniejszy." - Hitler - "Rozmowy przy stole", 1941 *** Zdjęcia z artyklu i zamiaszczone w moim komentarzu cytaty dedykuję zwłaszcza młodym Niemcom. To, że dany naród ma wspaniałą kulturę i przemysł/technologię nie upoważnia go do niewolenia swoich sąsiadów. Produkcji wysokiej jakości samochodów czy budowie najlepszych w Europie autostrad musi towarzyszyć wysoka moralność i humanizm. Jesteście zbyt ważnym Narodem europejskim aby po raz kolejny popełnić ten sam błąd wybierając ludobójców na czołowe funkcje państwowe w Waszym Kraju. Jak najbardziej możecie być dumni z Goethego, Schillera, Kanta, Schopenhauera a nawet Marksa, Nietzsche, Heideggera czy Ratzingera jednakże Auschwitz, Treblinka, Sobibór, Ponary, Babi Jar… w annałach światowej cywilizacji na zawsze pozostaną "Świątyniami Upadku (Niemieckiego) Rozumu." Powyzsze zdjecia z czasow wojny pokazua rezultaty hitlerowskiej misji dziejowej na Wschodzie 70 milionów trupów później: "Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego." - Hitler, kwiecień 1945 "Jeśli niemiecki naród nie potrafi zwyciężyć, to powinien zginąć." - Hitler, kwiecień 1945 r. ''Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen... " "Słowianie pokonali nas. Rozbili nasz kraj, nasz naród, naszą ideologię...Oznacza to, że są oni rasą Aryjską, która rzuci świat na kolana... " - Hitler tuż przed popełnieniem samobójstwa - ( A.Bullock - "Hitler and Stalin: Parallel Lives" )
  @tow_rydzyk "Zostawcie nas, wszak wy nie znacie tych krwią ociekających stron, ran, wykąpanych w krwi szkarłacie, gdzie każdy z nich to ból i zgon." - Aleksander Puszkin * Widzac na tych archiwalnych zdjeciach radzieckich (nie sowieckich Panie autorze "bart") groteskowo “umundurowanych” niedożywionych, niedoszkolonych "obszarpańców" ze Wschodu na ulicach stolicy 1000 letniej Rzeszy odczuwam jednak pewną podświadomą moralną satysfakcję. Samozwańczy Herrenvolk otrzymał okrutną ale zasłużoną lekcję historii . Mam nadzieję, że "Dzicz ze Wschodu" wybiła z głowy wielkoniemieckim militarystom wszelkie mrzonki o ponownych wyprawach na Wschód w celach “pozaturystycznych” czy “pozahandlowych”. Cześć i chwała wszystkim żyjącym i poległym żołnierzom, którzy uratowali nas od totalnej biologicznej zagłady... Na zakończenie zwracam się do was tzw. "Prawdziwi Polacy" dewastujący żołnierskie groby w ramach rekreacyjnego leczenia się z kompleksów (odpowiedź na pytanie czy są to kompleksy wyższości czy niższości pozostawiam psychoanalitykom i psychiatrom). Odwagą nie dorastacie do pięt tym poległym chłopakom, całkiem możliwe, że waszym rówieśnikom. Czy bohaterstwem można nazwać pastwienie się nad resztkami pamięci o ludziach spoczywających w Naszej Ziemi? Czy pomyśleliście o ich rodzinach? Mimo wszystko zastanówcie się dobrze przed jakże inną historyczną alternatywą uchronili oni Nasz Naród zanim 8 maja kopniecie kolejny nagrobek na jednym z zaniedbanych cmentarzy “ruskich okupantów” rozsianych po całej Polsce - od Bałtyku do Tatr... zarzucając mi relatywizowanie historii i oskarżając mnie o... zdradę polskiej racji stanu. Polecam teksty na Portalu Eioba: "Żołnierze skazani na cudzysłów." “Grób nieznanego gwałciciela”... "8 maja 1945. Arytmetyka biologicznego przetrwania - rocznicowe refleksje." (wystarczy zgooglowac)
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @tow_rydzyk Tak. Uważamy się za tolerancyjnych, eleganckich, szlachetnych, kulturalnych. Walczymy o wolność cudzą i swoją. To niewątpliwie prawda. Czy zawsze i wszędzie jesteśmy tacy? Czy wszyscy? Ano pójdźmy na mecz, choćby 4-ligi w Knurowie. Wydaje mi się, że jesteśmy jak inne narody: i tacy, i tacy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0