Do wyborów parlamentarnych zostało 11 dni. Telewizja Polska zaprosiła komitety wyborcze na debatę, która ma się odbyć 9 października. Kaczyński pojawił się dziś na konwencji w Łodzi, a Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Konina.
Pokaż od:
4 października 23:54

Dziękujemy za śledzenie dzisiejszej relacji na żywo z kampanii wyborczej. Zapraszamy do czytania nas jutro!

4 października 23:34

Brejza wygrał w trybie wyborczym

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy w środę (4 października) w trybie wyborczym postanowił zakazać spółce Polska Press, będącej wydawcą m.in. "Gazety Pomorskiej", rozpowszechniania kłamstw na temat senatora Krzysztofa Brejzy. Orzeczenie zapadło w sprawie publikowanego w rządowych mediach artykułu dotyczącego zrzeczenia się immunitetu przez polityka Koalicji Obywatelskiej.

4 października 23:15

Politycy PiS w czwartek w mediach

4 października 23:02

Ten brud, symboliczny, który wypełnia polską politykę od kilku lat i ten brud faktyczny, na wysypiskach i w rzekach, można serią szybkich decyzji odesłać w przeszłość - mówił Donald Tusk w pobliżu groźnego wysypiska w Zgierzu.

Mówił także o wieku emerytalnym: - Niech każdy Polak i każda Polka pracują tyle, ile chcą. Nie znam żadnej siły, która chciałaby podnieść wiek emerytalny - mówił. I zapewniał: - Nie podniesiemy wieku emerytalnego. 

4 października 22:45

Borowski: pochwały dla Tuska od Morawieckiego, o których wolałby zapomnieć

4 października 22:30

Trzecia Droga o prawach kobiet

Kandydatki Trzeciej Drogi opowiadają o propozycjach programowych dla kobiet. Wśród nich znalazło się m.in. dofinansowanie do procedur in vitro i antykoncepcji, a także pomoc ofiarom różnego rodzaju przemocy.

4 października 22:15

Gawkowski zapowiedział renegocjację konkordatu z Watykanem

"Nie podoba nam się to, że przepisy konkordatu są nadużywane. Uważamy, że trzeba do tego doprowadzić. Zaczniemy od renegocjacji konkordatu i zobaczymy gdzie dojdziemy. Z Kościołem trzeba postępować mocno, bo inaczej nie cofnie się z wpływu na społeczeństwo, a rozdział państwa od Kościoła powinien być taki, jak zapisano w konstytucji - mocny" - powiedział w rozmowie z RMF FM Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy.

4 października 21:51

Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy: opowiadamy się za wzmocnieniem ochrony granicy wschodniej, ale przeciwko push-backom, ludzie nie mogą umierać w przygranicznych lasach.

4 października 21:28

"Wstydzi się pani redakcji, w której pracuje?!", "Niech się pan tak nie poci"- żenujące zachowanie rzecznika PiS w Sejmie to nie przypadek. Władza w kuluarach przyznaje, że bogactwo premiera może kłuć w oczy. Obawia się tego tematu na finiszu kampanii.

4 października 21:14

Morawiecki o błędach PiS

"My nie jesteśmy idealni, popełnialiśmy błędy, potykaliśmy się nie raz i ja sam popełniałem błędy. I za te błędy chciałbym przeprosić wszystkich Polaków. I rolników, bo wobec rolników też popełnialiśmy błędy" - mówił Mateusz Morawiecki w Łomży, którego cytuje serwis WNP.pl.

4 października 20:46

Kołodziejczak wręczył Tuskowi "zielone serce"

Trzeba Polskę wyczyścić z zagranicznych śmieci. Przechodzimy na zieloną stronę mocy! - mówił Michał Kołodziejczak do Donalda Tuska dziś w Koninie. Kołodziejczak wręczył Tuskowi symboliczne "zielone serce".

4 października 20:22

Adrian Zandberg z Nowej Lewicy przedstawia swoją wersję "spokoju" w czasie rządów PiS

"Bezsensowna szarpanina o nic z UE. Barbarzyńskie zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Szczucie na nauczycieli, na gejów, na uchodźców, na protestujące kobiety. TVP zamieniona w maszynę do nakręcania złych emocji. 8 lat grania na brutalną polaryzację i konflikt. To jest ten spokój?" - pyta Zandberg.

4 października 19:55

Aż 260 kandydatów próbuje się w tym roku dostać do Sejmu z Warszawy. Są wśród nich pewniacy do ław poselskich, ale są też politycy nie tak znani. Kto z nich prowadzi najciekawszą kampanię wyborczą?

4 października 19:38

Morawiecki zapowiada weto ws. paktu migracyjnego

Polska postawi bardzo twarde weto i będziemy blokować przyjęcie jakichkolwiek konkluzji, które zawierają zobowiązanie do przyjęcia nielegalnej imigracji. Pakt migracyjny zawiera właśnie takie rozwiązanie. Polska będzie temu zdecydowanie przeciwna - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Łomży.

4 października 19:29

Morawiecki w Łomży: rząd PiS jest gwarantem i jedyną ostoją dla każdego rodaka. Nie dajemy się zastraszać UE i nie zgadzamy się na ich złe narzucanie swoich rządów. Jesteśmy suwerennym krajem i sami o sobie stanowimy. Żadne obce państwo i elity nie będą nami rządzić.

4 października 19:20

Morawiecki apeluje do wyborców PiS o mobilizację

Chciałbym poprosić was o szczególną mobilizację do najbliższych wyborów; mobilizację, od której będzie zależał los nie tylko wasz, ale także naszych dzieci i wnuków - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania z mieszkańcami Łomży.

4 października 19:10

Mateusz Morawiecki w Łomży: PO zgadza się na przymusową relokację emigrantów – oni chcą chaosu w naszym kraju, a wszyscy widzą co dzieje się w krajach UE takich jak Francja, Niemcy oraz Włochy czy Szwecja. My na to nie pozwolimy nigdy!

4 października 19:02

Opozycja, która niespecjalnie wiele uwagi poświęca referendum, uznając je za polityczną hucpę PiS-u, przygotowała jednak swoje audycje do kampanii w mediach publicznych. Dla przyzwyczajonych do lejącej się z rządowej telewizji propisowskiej propagandy mogą być szokiem.

4 października 18:47

Kaczyński w Łodzi: Jestem przekonany, że nasza droga do rozwoju zwycięży. Wierzę, że na tej drodze będziemy bardzo ważnym państwem. Mamy ogromne szanse i są ogromne zagrożenia. Zagrożenia możemy odrzucić poprzez głosowanie na listę nr 4 i głosowanie "4 x nie" w referendum.